Apple Netbook: Sadece büyük bir iPhone mu?

Apple'ın netbook yapıp yapmayacağı tartışılırken, gelişmeler konuyu daha da karmaşık hale getirdi...

Apple Netbook: Sadece büyük bir iPhone mu?
Dokunmatik ekranlı netbook: Şimdilik sadece bir Photoshop çalışması.

Teknolojinin yol kat etmesiyle cihazların da ebatlarında ciddi küçülmeler görülmeye başlandı. Artık koskoca bir masaüstü bilgisayarın tüm işlevlerine sahip olan notebook'lar, sistem canavarı oyunları dahi çalıştırabilir duruma geldi ve pazarın son yıllarda hızla büyümesiyle küçük büyük birçok şirket, mobil ürünleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya başladı. Apple da birçok mobil ürünüyle bu pazara yön veren şirketlerden sadece biri...

Reuters'in haberine göre, merkezi Tayvan'da bulunan Wintek isimli şirket, Apple'ın dedikoduları bir türlü bitmek bilmeyen yeni netbook serisi için dokunmatik panelleri tedarik edecek ve bunları bu yılın üçüncü çeyreğine doğru dağıtmaya başlayacak.

Apple'ın muazzam miktarda Flash-bellek sipariş ettiğini de daha önce buradan sizlere duyurmuştuk. Bu da, şirketin bir takım planları olduğu söylentilerini biraz daha güçlendiren ikinci ipucu olarak karşımıza çıkıyor.

Raporun bir diğer çarpıcı notu ise Apple'ın yeni netbook serisinin üretimini bundan sonra Quanta Computer'ın üstelenecek olması. Ancak tüm bu gelişmeler, Apple'ın nasıl bir cihazla kullanıcıların karşısına çıkacağını açıklamak için yeterli değil. En çok konuşulan konu, cihazın aslında netbook özellikleri sunan bir tablet olacağı. 10 inç'lik dokunmatik paneller ve ortaya çıkan tasarımlar bu fikri destekliyor. Cihaz gerçek klavyesi olmayan, dokunmatik ekran üzerinden kullanılan ve iPhone için özelleştirilmiş Mac OS X ile çalışan tam teşekküllü bir netbook olabilir. Yine de şimdilik temkinli davranmakta yarar var; Apple'ın sağı solu belli olmaz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Resimdeki tasarım Netbooktan çok tablet pc ye benziyo :)

eğer apple böyle birşeyi düğer şirketlerden daha önce yaparsa netbook pazarının tekeli olur keşke olsa ben apple fanatiğiyim ve bu olayı tamamen sestekliyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play