Apple, Note 10.1'i davaya eklemek istiyor

Neredeyse uçan kuşa bile patent davası açan Apple'ın hedefinde bu kez onlar var!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, Galaxy Note 10.1'i davaya eklemek istiyor

Apple, Samsung'un Ağustos ayında piyasaya sürdüğü yeni 10 inç'lik tableti Galaxy Note 10.1'i de devam eden patent davasına eklemek istiyor.

Apple'a göre Galaxy Note 10.1'in patent ihlalleri açısından davadaki diğer Samsung ürünlerinden farklı bir yanı yok. Şirket sadece bununla da kalmayıp, Android 4.1'i de davaya dahil etmeye çalışıyor. Apple bunda başarılı olursa, sadece Samsung değil, diğer Android üreticilerinin de başı ağrıyabilir.

Galaxy Note 10.1'i piyasaya sürüldükten hemen sonra incelediklerini söyleyen Apple, ürünün belirli patentlerini aynı davadaki diğer cihazların olduğu gibi ihlal ettiğini iddia ediyor. Şirket, ürünü davaya dahil etmek üzere mahkemeye gerekli başvuruyu yapmış bulunuyor.

Bu sırada mücadelenin diğer cephesindeki Samsung da boş durmuyor ve iPhone 5'i patent iddialarının arasına eklemek için çalışıyor. Samsung da Apple'a benzer şekilde, iPhone 5'in daha önceki Apple cihazlarının ihlal ettiği patentleri ihlal ettiğini söylüyor.

Davanın hakimi Paul Grewal ise iki şirketin de isteklerini dinledikten sonra karar vermek için biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Çürüdüğün günleri de görelim inşallah Apple! Boyu devrilesice, içine kurt giresice, ekşiyip yenilemeyesice, sirke bile olamayasıca, meyve veremeyip taşlanamayasıca, Newton'un kafasına düşmeyesice(gerçi düştün ya neyse)! Dostlar, bu denli iğrendim bu Apple patent zırvalıklarından. Elma bile yiyemedin geçen yaz yau! Yakında tuvaletimizi yapamayacağız çünkü tuvaleti de biz bulduk diyecekler o derece bknu çıkardılar. Geberisice, altına yapasıca... :D

@10 Kas 2012 21:58 apple gibi teknoloji ilklerine sahip olan bi firmaya nasıl cürret edip bela okunur orası apayrı bir şey.. apple olmasaydı büyük ihtimalle şuan siyah beyaz bilgisayar ekranlarıyla oyun oynardın. tabi oynayabilirsen..

şu apple da olmasa neye gülecez biz. ülkenin hali ortada... her gün şehit haberlerinden üzüldük bunaldık. iyi geliyor arada gülmek.

telefonu sen icat ettin dimi apple herşeyi sen yaptın

Sizi ilgilendirmez. İstedikleri kişiyi dava edebilirler.

adam apple'ın ceosu ;)

Uçan kuşa patent davası güzelmiş :)

apple'ın patent davası artık haberden sayılmıyor geçin bunları a dostlar bizi şaşırtın biraz

saçma bişey ekranlar farklı işletim sistemi farklı ekstradan kalemi fln var eğer dava açacaksa tab 10.1 açsa tmm derim amma bune :D

kapitalist elma kurtalndı. inşallah battığını da görürürz

Yunus Emre sen misin bu yorumu yazan ? =)

kurtlu elmanın bu tavrı bende tiksinti yarattı

apple anladı ki yakında dükkanı kapatıcak stevede öldüğüne göre , hemen patentlere saldırdılar biz batıcaksak herkez batsın kafası

apple nefes almanın patentini aldığını iddia edip tüm insanlığa dava açacakmış :)

Apple bu gidisle en antipatik ve igrenc firma odulunu alacak. Sonra gider o unvaninda patentini alir ve kimse Apple'dan daha igrenc ve antipatik olamaz. Bu patent sistemi ayni BM gibi iyice fonksiyonunu kaybetti ve gelisimin onunde bir engel haline geldi.

apple'ın son çırpınışları şirket batsa bile patentlerden köşeyi dönmeyi planlıyolar galiba

apple kamuoyunda nasıl göründüğünü hiç umursamıyor heralde. oldukça antipatik girişimleri var.

30 000 yakin patent Android birliginin elinde Apple sansliki su ana kadar Sony bu olayin icine cekemedi ve amerikan sirketi olmasi sayesinde bu islerden yirtiyor. Samsung, Google, Htc, Sony, Motorola, Huwai, Acer gibi sirketlerin elinde azimsanmiyacak kadar patentler mevcut

iyi olmuş bravo epıla beter olsunlar.....

dandirik yurdumun komik insanlarının yorumları bile acayip absürd oluyor yahu :) zenginin malı züğürdün çenesi misali ta elin amerikasındaki dev bir teknoloji şirketine buradan fütursuzca ve bir o kadar gerzekçe laf sokmalar tam gülmek için birebir valla :)

Kurtlanmış elmanın samsung'un ayağının altında gübre olacağı günü iple çekiyorum.

o olmasaydı biz ilkel olurduk falan. saçmalamayın yaw. o olmasaydı başka birisi muhakkak olurdu, belkide daha iyi olurdu. hem ayrıca arge, sermaye ve beyin güçlerinin tablet cep alanlarına kayması diğer teknolojik gelişimleri çok kötü etkilemiştir. büyük bilim adamlarından birinin söyle birşşey dediğini duymuştum. GSM, telefon Tablet olayı bu kadar büyümeseydi şuanda Ayda yerleşke kuruyor olabilirdik. teknoloji geliştirdi dediğiniz firmalar(dar bir alanda teknoloji geliştirmiş olsalarda) belkide çok daha faydalı teknolojilerin gelişmesini önleyen ortamın oluşmasından sorumludurlar. son 10 senedir arge ve teknoloji yatırımlarının büyük çoğunluğu oyuncak olarak kullanılan, imaj gösterges olan tel,pad vs. gitmiştir.

Komiksin Apple. Neyin kafasını yaşıyosun hayla anlamış değilim açıkçası.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play