Apple, o iPhone'u hack'lemeye karar verdi!

ABD'li iki kayıp gencin kaderi Apple'ın "hack"ine bağlı olabilir!

Apple, o iPhone'u hack'lemeye karar verdi!

Apple, ABD'nin Florida eyaletindeki bir denizde kaybolan iki gençten birine ait ve su altında kaldığı için hasar gören iPhone'daki verilere ulaşmaya çalışacak. 24 Temmuz'da balık tutmak için bir botla denize açılan Perry Cohen ve Austin Stephanos'un kaybolmasının ardından geçtiğimiz ay bulunan ve Stephanos'a ait olduğu anlaşılan iPhone'daki verilerin iki gencin akıbetine dair bazı ipuçları sunabileceği umuluyor.

İki gencin ailesi, konuyla ilgili Apple'la iletişime geçtikten sonra, çok fazla su aldığı için çalışmayan iPhone 6'nın firma tarafından incelemeye alınması üzerine bir anlaşmaya varıldı. Firma tarafından elde edilen bütün veriler ise konuyu araştıran mahkemeye aktarılacak.

Stephanos'un ailesi cihazın ilk başta mahkemeye verilmeden önce Apple'a gönderilmesi gerektiğine karar verdi. Cupertinolu firma da cihazı yeniden çalıştırabileceklerini ve mevcut verileri konunun araştırılmasına yardımcı olmak adına yetkililere sunabileceklerini belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Apple hiç gizliliğe önem vermiyor. Iphone kullanmayın!

Bütün Amerikan güvenlik teşkilatı işi gücü bıraktı Apple reklamı yapıyor resmen. Neymiş FBI A7 işlemciyi hacklemiş diğerlerini hackleyemiyormuş gibi bir ton reklam.

@03 Mayıs 2016 17:50 çok doğru

Apple bu aralar reklamı biraz fazla mı abarttı acaba? Önce FBI şimdi de bu...

FBİ Exynos u hackleyemiyor.

Batmaya başladı ya reklamla çıkmaya çalışıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost