Apple patentlerini bilerek ihlal etmemiş!

Apple ve Samsung arasında devam eden patent davasında çok ilginç bir gelişme... İçeride...

Apple patentlerini kasıtlı olarak ihlal etmemiş!

Samsung, çiğnediği 7 patent nedeniyle Apple'a 1 milyar dolarlık ceza ödemeye mahkum olmuştu. Ancak davanın hakimi Lucy Koh, son kararında Samsung'un Apple patentlerini isteyerek çiğnemediğini söyledi.

Böylece patent davalarnda bir kararın her şeyin sonu olmadığı bir kez daha anlaşılmış oldu. Apple'ın patentlerini kasıtlı çiğnemediği kararı üzerine Samsung'un umutları yeşerdi. Bununla birlikte hakim Koh, Samsung'un yeni bir dava isteğini geri çevirdi. Şirketin ödeyeceği tazminat miktarlarındaki indirim isteği hakkında ise henüz bir karar çıkmadı. FOSS Patents'in haberine göre Koh, Apple'ın "kasıtlı ihlal" dolayısıyla tazminatı artırma isteklerini reddetti.

Böylelikle Koh, jürinin kararını bir kalemde silerek Samsung'un Apple patentlerini kasıtlı olarak çiğnemediğini söylemiş oldu. Ancak belirttiğimiz gibi bu, Samsung'un Apple'a 1 milyar dolarlık cezayı ödemeyeceği anlamına gelmiyor. Yine de bu gelişme, cezada yapılacak indirimlerin habercisi olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

NİYE ÇİĞNESİN Kİ? BUNA İHTİYACI BİLE YOK SAMSUNGUMUZUN...

@31 Oca 2013 12:32 Xperia Z yi bekleyenler var çıksın SONY kalitesini herkez görecek. SONY için kimse plastikçi veya hırsız yada az uygulama gibi birşey diyemeyecek.

hırsızlığı zaten daha önceden tescillenmiş olan bu komik pazarlama firmasının artık son çırpınışları diyebiliriz. sevgili Apple'ın şu anda daha önemli derecede olan yeni devrimsel ürünlerini piyasaya sürdükten sonra hem bu espritüel dava hakimi ile hem de bu pazarlama firmasıyla "özel" olarak ilgileneceğinden kimsenin şüphesi olmasın.....

@31 Oca 2013 13:30 zavallı holigan, samsung dünyanın en büyük elektronik malzeme üreticisidir. apple firmasının ise bir tane bile yarıiletkene dair fabrikası yoktur. apple, taşeron fabrikalara cihaz ürettiren bir yazılım firmasıdır. kendi evindeki bütün elektronik aletleri sök bak, samsung malzeme kullanmayan tek bir cihaz bile bulamazsın.

amerikan mahkemelerinin tarafsız olduğunan inanan var mı?

Apple'ı artık birkaç seneye belkide birkaç aya kadar gözden düşürecek hatalar mevcut

Yok artık isteyerek çiğnemedi nedir ya istemeyerek çiğnemek nasıl bişey acaba? Koskoca firma olduğunu sanıyor hala patentleri araştırmıyor mu çıkaracağı şeyin patenti alınmış mı alınmamış mı diye hangi devirde yaşıyoruz ezik samsung

Çoğu arkadaş apple için konuşmuş ama apple samsung firmasının ürettiği ciplerini kullanıyor telefonlarında. Bence applın para hırsından başka birşey değil samsung son telefonlarıyla ağzının payını verdi zaten

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir