Apple Pencil'a işkence testi!

Şarj olma şekliyle endişeye yol açan Apple Pencil, kazalara karşı ne kadar dayanıklı olabilir?

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Apple Pencil'a işkence testi! Şarj olma şekliyle endişeye yol açan Apple Pencil, kazalara karşı ne kadar dayanıklı olabilir?

Apple'ın iPad Pro'ya özel ürettiği kalemi Apple Pencil, ilginç şarj olma şekliyle endişelere yol açmıştı. Kalemi şarj etmek için iPad Pro'ya bağladığınızda dışarıya doğru sarktığından, tabletin yanından geçerken ona çarpma ve hasar verme olasılığınız var.

YouTube kullanıcısı Zach Straley, kalemin böyle bir durumda ne kadar dayanabileceğini gösteren bir video oluşturdu. Apple Pencil'ı bir Apple mağazasından satın alıp, evindeki iPad'ine takan Straley, ona giderek şiddetlenen işkence testleri uyguladı.

Yukarıda izleyebileceğiniz video, kutu açmayla başlıyor ve ardından kısaca kalemin nasıl çalıştığını gösteriyor. Bunun sonrasında kalem, iPad'e takılıyken farklı yönlere doğru biraz zorlanıyor. Son olarak kalem, daha acımasız hırpalamalara ve burkulmalara maruz kalıyor.

Kalem, üzerine baskı uygulandığında porttan çıkmaya yatkınlık gösterdiğinden ona hasar vermeniz çok kolay görünmüyor. Yan taraflara yaslandığında da bir miktar tolerans gösteriyor. Ancak kalem, aşırı zorlanma karşısında dayanıklılığını sürdüremiyor. Kalemin başına gelenleri yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Amaaaan bantla geçer :D

Kısaca; kalemş kırmak istemediğiniz sürece kıramıyorsunuz. Sahip olduğu ürünlere özen gösteren kimsenin kalemine zarar gelmesi mümkün görünmüyor.

Bence şarj olma şekli kabul edilemez. Apple a yakışmamış

@21 Kasım 2015 18:28 şarj standı yaparlar koruyacak tasarımı uygularlar Tim Cook'a hediye ederler... :P

İşin kalemini çıkarmadıkça sorun yok. :)

Şarj etme kalem değil mi ıpede yazarsın

kalemden ne beklediniz ki =)

kalem değil mi yaz sen o kalemle ipede

Sen de yorum yaz