Apple renklere fena kaptırdı!

iPhone 5S ve 5C ile başlayan renk cümbüşü, görünüşe göre Apple'ın kafasına iyice takıldı...

Apple renklere fena kaptırdı!
Gri ton ardından şimdi sıra altına geldi

iPad Mini 2 ve iPad 5, an itibarı ile büyük bir tüketici kesimin en çok merak ettiği ürünler arasında, en üst basamaklarda. Merak edilen konuların başında ise, iPhone 5S ve 5C ile başlayan renk modasına iPad'in de katılıp katılmayacağı. Kısa süre önce "Space Gray" olarak bilinen gri tonu ile kendisini göstermiş olan iPad 5 kapağının ardından, bu sefer de iPad Mini 2'nin aynı renk patenti ile karşımıza çıkacağı dedikodusu etrafta dolaşmaya başladı.

iPad 5'in, gri, gümüş ve altın tonlarında piyasada olacağı zaten bilinen bir gerçekti ki, NowhereElse.com üzerinden yayınlanan bir fotoğraf, iPad Mini 2'nin de gri tonlarda piyasaya çıkacağını iddia etti. Tıpkı iPad 5'e benzeyen gri renk tonunun yanı sıra, aynı zamanda halen resmiyet kazanmamış olan gümüş rengiyle beraber sergilenmiş olması, ürünlerin bir dedikodudan çok daha gerçek olduğunu hissettirdi.

Space Grey tonunu görmek, pek tabi akıllarda altın rengini görüp görmeyeceğimiz sorusunu uyandırmış durumda. Her ne kadar Apple tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da iPhone 5S modelinin altın tonuna olan rağbetin ardından, öyle görünüyor ki bu renk sıklıkla karşımıza çıkacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

off Apple =D kendini öldürüyorsun..

Nokia öldü battı gitti dediler ama Nokia en çok bunları öldürdü renkli cihaz furyasını başlatan Nokia yı taklit ettiler hatta iOS7 direk renkli cihazlarda hoş görünsün diye tasarımın içine ettiler :)

Aslında düşününce renkler ve renkli olan teknolojik cihazlar yine Apple öncülüğünde başlamıştı. Hatırlayan var mı bilmiyorum ama Apple II ve Lisa çıkmadan önce tüm bilgisayarlar siyahtı. Beyazdan sonra Apple, ilk iMacle beraber tüm renklere el atmış oldu. iPodlar ise yanlış hatırlamıyorsam 3. nesilden itibaren hep renk renk çıktı. Demem o ki Apple eski ruhuna geri dönüyor, kimse renk işi Nokia'nın icadı demesin, sadece Nokia telefon pazarında da renklerin tutabileceğini gösteren firma oldu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir