Apple, Samsung'a yaptığı itirazı kaybetti

Bu kez zafer Samsung'un: Apple, Samsung'a kaybettiği davaya yaptığı itirazı da kaybetti...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, Samsung'a yaptığı itirazı kaybetti

Apple'ın İngiltere'de Samsung'a karşı kaybettiği davada Samsung'un iPad tasarımını kopyalamadığına hükmedilmiş, Apple'dan bunu açıklayan bir reklam yayınlaması istenmişti. Apple ise bu karara hemen itiraz etmişti. Davanın hakimi Birss'in ağzından çıkan "iPad'i Galaxy tabletler ile karıştırmak mümkün değil çünkü Tab'ler Apple'ınkiler kadar 'havalı' değil" cümlesi, çok konuşulmuştu.

Galaxy Tab'in iPad'i kopyalamadığına hükmedilmesindeki neden sadece "hava" farkı değildi, Galaxy Tab aynı zamanda iPad'den daha inceydi. Apple ise yaptığı itirazda inceliğin fark etmeyeceğini söylemiş, teknoloji geliştikçe cihazların incelmesinin beklendiğini ileri sürmüştü. Sir Robin Jacob, alınan tasarım patentlerinin zamanındaki ürünleri korumak üzere olduğunu, gelecekteki farkları kapsamadığını söyleyerek bunu reddetti.

Davada Apple için çıkan tek iyi karar, hakimin Apple'ın ana sayfasnda yayınlaması gereken yazının, yazıya bir bağlantı olabileceğini söylemesi oldu. Yine de yayınlanacak yazının 14pt boyutunda Arial ile yazılmış bir metinden küçük olmaması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bu Apple ve mal APPLE FANBOY-larına kapak olsun... Batsada kurtulsak...

çok uzadı bu olay hergün yeni bir dava açıyolar birbirlerine

aple ilerlemeyi satın alıp engelliyebiliceğini sanıyor çok yanılıyor

bir ios6 değil

bir ios6 değil

şimdi onlar düşünsünnnnn :-)

apple aç gözlü davranarak sadece kendi teknolojiyi geliştirmek istiyor. üzgünüm ama samsung appleden az bişe esinleysede şuan appleden daha çok yol katetti.

Apple igrenc bir firms..kapitalist paragoz. Samsung seni her alanda alt ediyor zaten.uretebildigin 3-5 tane cihaz var.oysa samsung is makunasina kadar hersryi uretiyor.apple da nokia gibi sonecek..

@21 Eki 2012 21:32 İnşallah...

ne mutlu bana tekelci 2 marka ilede işim yok her alanda hemde :)))))

insanlıkla mücadeleye giren tanrı gibi tavır takınıyor bunlar ürünlerinden de vermiş olduğu başarılardan da zorla nefret ettiriyorlar.kaç ipad kıracam ahh:)

rezil hırsız, düzenbaz, kıytırık ve yüzsüz samsung için iyi bir züğürt tesellisi olmuş... birkaç ay ağlamayı keserler belki.....

Apple severler bilip bilmeden her haberin altına yorum yapmak yerine şirketin ürettikleri cihazlar üzerine aldıkları patentlerin detaylarını okusun bence. Klavye arkasından yorum yapmak güven verici fakat okuyup azda olsa destekli sallamanız işinize gelir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play