Apple-Samsung davasında hakim isyan etti

Apple ve Samsung arasındaki yeni davanın duruşmasında hakim Apple'cılara öyle bir şey dedi ki...

  • Cem Şancı
Yargıçtan "telefonunuzu kapatın" emri!

Apple ve Samsung davaları bitmek bilmiyor ancak bu davalarda da çok ilginç olaylar yaşanabiliyor. San Jose'de görülen son duruşmada, mahkeme heyetinin delillere ve ifadelere ulaşması için kullanılan kablosuz ağ sisteminde sürekli çökmeler yaşanınca mahkeme yargıcı salonda tüm telefonların kapatılmasını emretti. 

Aslında ABD'deki mahkemelerde cep telefonu veya diğer dijital cihazların kullanılması yasak. Davaları takip eden gazeteciler, kalem kağıt ile not tutmak zorunda. Ancak Silikon Vadisi'ndeki mahkemelerde yargıçlar duruşmalarda laptop kullanılmasına, haberlerin dijital olarak hazırlanıp geçilmesine izin veriyor.

Apple-Samsung davasında ise yaşanan teknik sorun nedeniyle yargıç mahkemenin kablosuz ağını etkileyen sorun bulunamayınca, tüm dijital cihazların kapatılması emrini verdi. Fakat bu emre rağmen, ertesi gün yeniden başlayan duruşmada ön sırada oturan bir Apple çalışanının cep telefonu ile uğraştığını gören hakim, "Ön sırada oturan beyfendi, telefonunuzu kapatın!" diye uyarmak zorunda kaldı. Yargıçın bu müdahalesi ise sosyal medyada büyük ilgi topladı ve kısa sürede sosyal medya mimi haline geldi.

Mahkeme salonundaki kablosuz ağın neden çöktüğü bir türlü anlaşılamadığı için yargıç telefonların tamamen kapatılmasını istiyor ve uçak modunda bile çalıştırılmasına izin vermiyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sacma sapan bir bitis olmus Kablosuz ag diyorsunuz. Birde ucak modunda bile izin vermiyor. Kardes ucak modunda wifi yine aktif kullanilir. 3-4g desen hakime derler senin sirketinmi.

"uçak modunda bile çalıştırılmasına izin vermiyor. " işte bu çok saçma. Yıllarca aynı muameleyi uçak ve otobüsler için de yaptılar ama bir uçak sahibi (lüx bir uçak) telefon benim uçağıma zarar veremez çünkü zaten uçağın kabloları bu gibi durumları da dahil olmak üzere hava şartlarının yaptığı elektriklenme gibi olgulardan korunmak için izole edilmiştir dedi ve ekledi. "Telsizler zaten kuleyle irtibata geçerken farklı frekanslar kullanıyorlar ve karışması çok zor.İsterseniz ben kendi uçağımda denemeye bile hazırım"

hakim Apple'cılara öyle bir şey dedi ki... Başlığa bak iyice bi mynet bi milliyet haber sitesi gibi oldu burası

bende küfür etti sandım

Bu haberden ne cikarmamiz gerekiyor anlamadım?

Mahkeme salonuna destek verecek IT elemanı yokmuymuş bunların ?

13:44 e katılıyorum. Arkadaş şöyle çocukça şeyler yapmayın. Yakında tim cook'un eski sevgilisi bakın ne kadar değişmiş gibi haberler de yaparsınız

Bir Linus Torvalds değil :(

Bunun tam olarak neresi haber?

yaw apple'cılar ne demek. milleti niye kutuplaştırmaya çalışıyorsun çip? siyaset yapmak istiyorsan bir parti kur öyle yap ;)

Sen de yorum yaz