Apple, Samsung'u yendi, uçuşa geçti!

Apple, uzun zamandır ulaşamadığı önemli bir başarıya, yıllar sonra Samsung'u yenerek ulaştı!

  • Cem Şancı
Apple, Samsung'u yendi, uçuşa geçti!

Apple, en son 2012'inin sonunda gördüğü 600 doların üzerindeki hisse senedi değerini yeniden yakaladı. Teknoloji dünyasındaki diğer şirketlerin hisseleri düşme eğilimindeyken Apple'ın hisselerinin yükselişe geçmesi de dikkat çekti. Apple'ın hisse değerlerinin yükselmesinde, Samsung'a karşı kazandığı patent davasının etkisi olduğu kesin.

Apple, 2012 sonunda 705 dolarlık hisse değeri ile rekor kırmıştı. O dönem piyasaya çıkan iPhone 5 ile hisse değerleri fırlayan Apple, ardından yaşadığı lojistik problemleri ve ortaya çıkan teknik sorunlar yüzünden hisse senedi değerlerinin 400 dolara kadar düştüğünü görmüştü.

Apple'ın patronu Tim Cook'un yeni ürünler ve yeni servisler yaratmak konusunda daha kararlı olacaklarını açıklaması da yatırımcıların yeniden Apple'a ilgi göstermesini sağlamış gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple samsungu niye yenmek için uğraşsın yahu. ikisi çok farklı şirketler. biri gerçek bir teknoloji ve bilişim devi. diğeri ise sıradan bir pazarlama firması...

@11 May 2014 18:53 O yüzden mi Samsungun satışları günden güne artarken Appleın gitgide düşüyor?

@11 May 2014 18:53 Biri herkese hitap ederken diğeri gösterişe meraklılara hitap ediyor. :D

Amerikan mahkemesi işte rüşvet ve para

amerikan mahkemesi adil değil ve hiç bir

@haliloli Amerikan mahkemesi nasıl adil değil komik olmayın mahkeme hangi ülkede olursa olsun gözle görülür özenmeler patent ihlalleri var samsung da özeniyor apple a işte bunu neden kabullenemiyosunuz ki kabullenmezsniz samsung size para mı verecek ? S4 kullanıyorum s5 i gördüm bildirim panelindeki wifi bluetooth simgelerindeki yuvarlak çerçeveler bile apple ın denetim merkezinden özenilmiş ilham alınmış değil özenilmiş :D Touchwiz appledan geldi bi ara dava mava oldu gene aynı şeyler olacak inşallah appleın arkasındayım

@haliloli Apple Samsung ile başedemediği için sürekli mahkemeye vererek durumu kurtarmaya çalışıyor.Mahkemeler de zaten yanlı,kendi ülkelerinin şirketlerini her zaman haklı buluyorlar.

Niye Apple la ilgili her haberi Samsung la ilişkilendiriyorsun çip?!? Beats Audio yu satın alması yüzünden olamaz mı?

Apple ürünü alarak 550 tl eden cihazı 2000 tl ye almış oluyorsunuz. Tebrikler...

Sen de yorum yaz