Apple, Samsung'u zengin etmeye devam ediyor!

Telefon satışlarında aradığını bulamayan Samsung, buna rağmen Apple sayesinde zengin oluyor!

Apple, Samsung'u zengin etmeye devam ediyor!

Samsung Electronics'in Temmuz - Eylül faaliyet karı şirketin büyük bir sıçrama yaptığını ortaya koyuyor. Gelirlerini bir önceki yıla oranla yüzde 80 artıran şirket, 6.3 milyar dolarlık bir kazanç sağlamış durumda.

Analistler, şirketin mobil kanadındaki olumsuz gidişatın düşüşü sürdüreceğini düşünseler de, Samsung bu rakamlarla birlikte mobil iş bölümündeki zayıflığa dayanacak kapasiteye ulaşmış oldu.

Koreli üretici özellikle yarı iletken alanında büyük bir başarı sağlamış durumda. En büyük rakibi Apple'ın akıllı telefonları için A9 yonga seti üretimi yapan Samsung, bu gelir artışını bir anlamda Apple'a da borçlu. Analistler başarılı iPhone 6S ve 6S Plus satışlarının şirkete neredeyse 3 milyar dolar kazandırdığını tahmin ediyor.

Samsung üçüncü çeyrek net karını henüz açıklamış değil. Kesinleşmiş kazancın bu ayın sonlarında açıklanması bekleniyor. Rapor açıklandıktan sonra şirketin mali durumu hakkında daha net bilgilere sahip olabileceğiz.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Apple alana samsung hediye

Piyasadaki sivri zekalılar da "Samsung iyi, yok yok Apple onu döver, hayır hayır Apple 1 döverse Samsung 2 döver" diye sıvı atık yarıştırmaktan bıkmadı. İkisi el ele vermiş bu zavallı zümreyi kanlarının son damlasına kadar sömürüyor, farkında değiller. Onlar hala Snapdragon çeşitlerini hatim ede dursunlar. Sanırsın, cep telefonlarında parçacık hızlandırıcı çalıştırıyorlar.

Al birini vur ötekine ! Biri piyasayı ve Dünyayı neredeyse hiç bir yenilik getirmeyen modellerle çöpe boğuyor diğeri ise ürettiklerini kat be kat pahalıya satmaya çalışıyor.

@11 Ekim 2015 21:39 Tebrikler. Doğru tespit.

@11 Ekim 2015 21:39 kardeşim daha iyisini yap senin yaptığını alsın millet o zaman

@11 Ekim 2015 21:39 Apple üretmiyor ki... fason üreticiler olmasa batmıştı...

O yüzden Windows'a geçip her ikisinede tokat atacağız... Artık yeter

@11 Ekim 2015 22:44 20 gün önce geçtim. Gittim kendime 499 TL'ye Lumia 535 aldım. Windows 10'un ilk geleceği modellerden. Çok çok memnunum. Windows 10'la birlikte marketinin göstereceği gelişme ile çok daha iyi olacağına eminim. 1.499 TL ödeyip daha pahalı bir telefon da alabilirdim ama 1.000 TL'ye kendime bir dizüstü aldım.

Samsung yarı iletken uretimine yatirim yaparak gelecegini garantilemis durumda. takdir etmek lazim. üreten ve gelistiren ondedir her zaman. digerleri konusur. tıpkı bizim gibi. user.

kimin ne kadar kâr ettiği ne farkeder sonuçta bizi soyuyorlar

onun için en iyisi Windows phone :)

Samsung bu kadar kar ettiyse apple ne kadar kazandı acaba! Resmen soyuluyoruz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir