"Apple seksi görünmenin patenti mi aldı?"

Samsung'a ürünlerini kopyaladığı için onlarca dava açan Apple'a; Samsung'dan şok bir soru geldi!

"Apple seksi görünmenin patenti mi aldı?"

Apple'ın halkla ilişkilerden sorumlu yöneticisi Phil Schiller, Samsung ile aralarındaki patent davasının duruşmasında aldığı sorularla bir hayli terledi.

Phil Schiller, Samsung'un her şeyi "kopyala yapıştır" şekliyle taklit etmesinin piyasada ürün satmayı zorlaştıran bir etki yarattığını vurgularken ilk Galaxy S modelinin piyasaya çıkışı sırasında gözlerine inanamadıklarını, telefonun iPhone'un kopyası olduğunu vurguladı. Mahkeme yargıcına, Samsung'un kendi telefonlarını aynen kopyalamasından dolayı büyük zararlar yaşadıklarını, çok mağdur olduklarını anlatmaya çalışan Phil Schiller, bunun Apple'ın imajına zarar verdiğinin de altını çizdi

Galaxy Tab'ın aynen iPad gibi göründüğü konusunda da ısrar eden Phil Schiller, hangi ürünün iPad hangi ürünün Samsung Galaxy Tab olduğunu ayırt edemediğini dile getirdi.

Apple'ın dünyasını zayıflatıyorlar diye suçladığı Samsung'un Apple ürünlerini görüntülerine kadar kopyaladığını iddia ederken, Samsung avukatlarının yönelttiği bir soruya ise karşılık veremedi: "Güzel ve seksi görünen ürünler tasarlamak Apple tarafından mı patentlendi?

Samsung'un Galaxy Tab'ın aynen iPad'e benzediğini, yuvarlatılmış köşelerinin iPad'den çalındığını iddia ederek dava açan Apple, bu iddialarını mahkemeye kabul ettirerek Apple'ı 1.05 milyar dolar ceza ödemeye mahkum etmişti.

Yeni dava, davanın sonucunu değiştirmeyecek ancak Apple'ın bu benzerlikten ne kadar zarar gördüğünü araştırarak cezanın miktarının düşürülmesini sağlayacak. Dava boyunca Apple çok mağdur olduğunu dile getirip adeta ağlarken, Samsung yöneticileri de Apple'ın bu tavrıyla alay eden bir tutum sergiliyorlar.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Süper ya :)

Samsung büyüdü gitti kimse durduramıyor. :)

Hadi canım oradan!Samsung mu seksi telefon çıkarıyormuş?Pis samsung, s3 aldığıma binlerce pişmanım.Nalet olsun sana samsung!

Güzel ve seksi görünümlü ürünler üretmek sadece apple mi ait bir şey?

samsung anca böyle acemice ve saçma sorular sormaya çalışır. tek yaptığı şey de kopya çekmek. androidi de kendi kopyalarına alet edip onun da adını kötüye çıkarıyor. ayrıca android telefonlarına işe yaramaz ve iğrenç tema & uygulama yüklü getirerek telefonları yavaşlatıyor. galaxy s zamanında android 2.2 varken samsungun arayüzünde menülerin sonlarında iosteki gibi fazladan çekme animasyonu vardı. o zamandan anlaşılmıştı ne kadar çakmacı olacağı zaten.

Apple'ın yapmaya çalıştığı tek şey gündemde kalmak. Onca saçma patenti alan apple!

hahaha apple iyidir saygı duyarımda yazık ağlıyolarmış haha hakim amca onlar telefonumu çaldılar D:

Dava boyunca Apple çok mağdur olduğunu dile getirip adeta "ağlarken" :D :D, Samsung yöneticileri de Apple'ın bu tavrıyla alay eden bir tutum sergiliyorlar.

kaynağınız nedir chip?

Soru mükemmel apple bu dünyada estetik ve göze hoş gelen herşeyin kendine ait olduğunu, bunu kendisinden başkasının düşünüp yapamayacağını düşünecek kadar basit sığ tuhaf bir firma, bence önce kendi zihniyetini sorgulamali, aplle inanmalisin suna ki dünya senin sandığın kadar salak ve yaraticiliktan uzak değil, bu düşüncem gerçekte senin ne kadar geri düşünce dünyasına saplanıp kaldığını gösterir. Şu dizi var ya çocuklar duymasın ışte o dizide bi sokak pilavcisi karakter var sanırım seyyar tayyar di adı o karakteri en iyi yansıtan sözü şuydu ne varsa duyduğu BEN BULDUM derdi bu apple i çok iyi yansıtıyor.:)

Şu kısmı okudunuz mu? "Samsung'un Galaxy Tab'ın aynen iPad'e benzediğini, yuvarlatılmış köşelerinin iPad'den çalındığını iddia ederek dava açan Apple, bu iddialarını mahkemeye kabul ettirerek Apple'ı 1.05 milyar dolar ceza ödemeye mahkum etmişti." Evet sizce kim haklı burada. Tablet bu yuvarlatılmış köşeli dikdörtgen olmayacak ne olacak üçgen mi?

Apple osbirinde patentini alcan mı?

"Apple seksi görünmenin patenti mi aldı?" doğrusu ''apple seksi görünmenin patentini mi aldı?"

sende donanım devı ol sende kafa tutarsın :D adamlar catır catır hıc acımadan cıhaz uretıyorlar :D

Evet. seksi ve guzel urunleri Apple uretiyor.Su ana kadar butun Apple urunleri bir dizayn eseri.. Calinti cirpma degil..Samsung su soruya cevap verebiliyormu? " Sizde guzel ve seksi urunler dizayn edecek kapasitede adam yokmu? "

@19 Kas 2013 22:05 Sanki babanın dükkanına laf ettiler. Bu ne biçim bir yaklaşım...

@19 Kas 2013 22:05 Adamın üretmesinde değil dert.Nerenle okudun ? Apple ın aptalca patentleri alması derdimiz burada

Samsung firmasının dandik çin ürünlerinden farkı yok. Kasa kalitesi telefonların tasarımları gerçekten içler acısı bu insanlar o kadar parayı nasıl böyle dandik birşeye veriyorlar anlamıyorum gerçekten. Apple kullanmıyorum Sony kullanıcısıyım.

Valla bende beyaz s3 aldim. Ben bukadar kotu malzemesi olan bir tel hic kullanmamisti. Simdi nexus um var. Cok mutluyum.

Madurum da madurum madurum da madurum.

"Samsung'un Galaxy Tab'ın aynen iPad'e benzediğini, yuvarlatılmış köşelerinin iPad'den çalındığını iddia ederek dava açan Apple, bu iddialarını mahkemeye kabul ettirerek Apple'ı 1.05 milyar dolar ceza ödemeye mahkum etmişti." WTF!!????

Apple demek ac kopek demek..kapitalist demek..samsungun s harfine bile yetisemez bu epıl....

iphonenun neresi güzel neresi seksi arkadaş yuvarlak köşeli sıradan bi tasarım. gerçekten seksi ve tasarımı güzel telefonları sony üretiyor bu bi gerçek. samsung s3 kullanıyorum ama bir dahaki telim sony olmadı htc olacak

Think Different

iSheepler kadar beyinsiz yok chip.com.tr Apple kayırma yazısı yazmaya devam etsin...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir