Apple sevgisi sınır tanımadı!

Apple'ın CEO'su Tim Cook'un, 75 milyon doları elinin tersiyle ittiğini biliyor musunuz?

Apple sevgisi sınır tanımadı!

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg kişisel gelirini Facebook hisselerinden karşıladığı için eleştiri oklarına hedef olurken, bir başka dev, Apple'ın CEO'su Tim Cook hisselerinden gelecek 75 milyon dolarlık kar payını elinin tersiyle itti.

1997 yılında Steve Jobs Apple'ın yönetimine geçtiğinde ilk olarak hissedarların kar payı meselesi gündeme gelmişti. Ve Cook kendi kar payından vaz geçmeyi teklif etti. Bu da demek oluyor ki Apple'ın CEO'su yaklaşık 75 milyon doları ret ediyor.

New York'daki SEC finansal makamına yapılan başvuruda, Apple'ın kıdemli başkan yardımcısı D. Bruce Sewell, Cook dışındaki tüm hissedarların kendi kar payı taleplerinin onaylandığını yazdı: "Tim Cook, hisselerinin kar payı hesabına katılmamasını talep etti. Yani Cook'un yaklaşık olarak 75 milyon dolardan vazgeçiyor olduğunu görüyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

İyi bir adama benziyor da bakalım ne olacak gösteri de yapıyor olabilir

75milyon dolar nedir ki

97 yilinda batak durumda idi Apple sirketi bu habermi ya. Efsane yaratiyorlar evet Googlede o senerlerde maas ödemekte zorlanip hisse senedi dagitiyordu iscilerine buda gayet dogal o dönemde basarili olmak cok kazanmak icin fedakarlik yapmislar.
Microsft kurulum asamasida toz pembe degil.
Arkadas kasti artik su Apple sisirme olaylari ya baska konuda arkadas yazmis 4 yada 42 baska isimle sat bakalim satislari 1 ila 2milyonu geciyormuydu her gün bu tarz sisirme bir reklam.

Apple'ın başarısının sebebi zaten çıkan ürünlerin doğa üstü olmasına bağlanmamalıdır bende Apple kullanıcısıyım ve tamaman oyun konsolum hariç bu ekosistemin içindeyim. Bir ürün çıktığında ben gidipte en ince ayrıntısına kadar Ramine zartına zurtuna bakmam çünkü bilirim Apple rami grafik işlemciyi az koysada elindeki alet en iyi performansı verir çünkü sistem ona göre yazılıyor benim ürün alımında dikkat ettiğim o ekosistem içinde gerekliliği ve uyumu, bunuda Apple diğer firmalardan katbe kat daha iyi yapıyor çünkü Android'de bunun esamesi yok tam olarak kaç tane android sürümü olduğu bile meçhul sonuç olarak android tabiiki artacaktır ios'ta azalacaktır ama ios'un %30lara yakın kemik kullanıcısı çok zor azalır. Şuan Apple'dan beklediğim iki ley var 1.si ve en öemlisi LCD veya LED tv ikinciside OYUN KONSOLU umarım bunlarda çıkarda o teknolojik ekosistem tam anlamıyla tamamlanmış olur.

Ya geberip gidiceksin yarın öbür bırak elma armut sevgisini arkadaş. Bu kadarda kapitalist olmayın be.

namuslu durust insan ornegi show amacli degil ben onun yerinde olsam bende istemezdim.

75 milyon doları geri çeviriyorsa bildiği birşey vardır
(mesala steve paranın önemsenmesinden neftet ederdi) amacının para olmadığını steve gösterip ilerde şirktte üst düzey yöneticiliği garantilemiş olabilir.

Paradan vazgeçen adamı yönetici yapmazlar illaki bir bildiği vardır.

Sacmaliktan baska birsey degil. 100 milyar dolar hazir parasi olan bir sirket onun biraktigi 75milyona mi ihtiyac duyacak. Haketmedigini düsünüyorsa o ayri konu.

kar payı hesabına katılmıyorsa o oranda hisseleri büyütmüştür

Tim Cook, sevgili büyük üstad kadar muazzam ötesi değil ama birşeyler yapmak istediği kesin ve açık. sıkı bir Apple kullanıcısı olarak har daim yanında olacağız sevgili Cook...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir