Apple sonunda onu "gömüyor"

Apple, büyük iddialarla ortaya çıkarttığı, uğruna çok çabaladığı bu hizmeti gömmeye hazırlanıyor!

Apple sonunda onu gömüyor

Apple, iTunes'un yeni sürümünde sosyal müzik ağı Ping'den vazgeçiyor.

Şirket hizmeti 2010'da devreye sokmuş ama beklediği başarıyı elde edememişti. İlk 48 saatte bir milyonun üzerinde kullanıcının kayıt yaptırdığı Ping, buna rağmen istediği ilgiyi bulamamış ve Apple tarafından neredeyse kaderine terk edilmişti.

Ping'in başarısızlığının en büyük nedenlerinden biri ağır antlaşma şartları yüzünden Facebook'la entegre olmamasıydı. Bunun yanında filtrelerinin zayıf olması nedeniyle büyük spam sorunları yaşayan hizmetin bir diğer sıkıntısı, kullanıcılar tarafından sadece iTunes satışlarını arttırmak için ortaya çıkmış bir araç gibi algılanmasıydı.

Geçen ay düzenlenen D10 konferansında Apple CEO'su Tim Cook hizmetin beklenen performansı gösteremediğini ve kaldırılabileceğini itiraf etti: "Ping'i denedik, müşterilerimiz seçim haklarını kullandılar ve 'buna çok fazla vakit ayırmak istemiyoruz' dediler".

Hizmet halihazırda iOS6'da yer alıyor ve Facebook ile entegrasyonu çok daha geliştirilmiş durumda. Ancak şirketin Twitter'a ağırlık vermesi nedeniyle Ping'e gerek kalmayacak ve hizmet muhtemelen iOS 6'nın nihai sürümünden çıkartılacak.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

"Hizmet halihazırda iOS6'da yer alıyor ve Facebook ile entegrasyonu çok daha geliştirilmiş durumda. Ancak şirketin Twitter'a ağırlık vermesi nedeniyle Ping'e gerek kalmayacak ve hizmet muhtemelen iOS 6'nın nihai sürümünden çıkartılacak." Bu durumda ios6'nın şu anki sürümüne koymalarının anlamı ne

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir