Apple sonunda tahtını kaybetti!

Dünyanın en değerli markası artık Apple değil... İşte onu tahttan indiren diğer teknoloji devi!

  • Cem Şancı
Google artık dünyanın en değerlisi

Bir zamanlar Coca Cola'ya ait olan dünyanın en değerli markası ünvanı, daha önce Apple'a geçmişti. Teknolojinin artık dünyadaki en önemli alan olduğunu ispat eden bu gelişmenin ardından şimdi taht yeniden el değiştirdi. Bu kez, Millward Brown tarafından hazırlanan geleneksel listenin tepesine, Google oturdu.

Üstelik listenin ilk dört markası da yine teknoloji şirketlerinden oluşuyor. Google, Apple, IBM ve Microsoft... Beşinci sırada ise McDonald's yer alıyor. Google'ın bu yılki marka değeri 159 milyar dolar olarak ölçülürken Apple'ın değeri ise 148 milyar dolarda kaldı. Microsoft'a ise 90 milyar dolar değer biçildi. Üçüncü IBM'in değeri ise 108 milyar dolar.

Listede başka teknoloji şirketleri de yer alıyor. Dünyada sık sık siyasi krizlere neden olan Twitter,13.8 milyar dolarlık değeri ile bu yıl ilk kez en değerli markalar listesine girdi. Linkedln de 12 milyar dolarla onu izledi.

Facebook ise 35 milyar dolarlık değeriyle 21. oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

Benim anlamadığım microsoft bu kadaryatırımla hemen hemem herkesin evine giren pc yazılımlarıyla nasıl oluyorda en değerli olamıyor.s.s şike olduğu kanaatindeyim.apple kabul edelim telefonlarından başka yatırımları o kadar kar getirmiyor(tablet hariç) ama her gun sistemi içinde yuklu olan minyonlarca pc satılıyor ama microaoft 90 milyar dolar.s.s anlamak çok güç

ms ye az değer vermişler

Apple kim ki? hırsız ve adi bir holding...

@22 May 2014 21:25 burada komiklik yapmayın lütfen herkes kimin çaldığını biliyor.

@22 May 2014 21:25 ve google farklı çünkü ?

@23 May 2014 01:27 evet herkez ısırılmış elma'nın çalddığını biliyor :)

@22 May 2014 21:25 taam hadi get şimdi gomik ergan...

Tabiki Google :)

Google işini iyi yapan bi firma. Umarım hep devam eder. Google Chrome, Youtube, Çeviri, Haritalar, Google Play, Android, Wallet gibi bir sürü uygulamaları var. Hepsi çok işe yaradığı için Google'ye çok teşekkür ederim, özellikle Google Chrome.

Google benim icin arama motoru disinda hic bir halti duzgun yapamiyor youtube'u bile berbat etti. Android desen zaten ne telefon yaparsan yap kasan sacma bir sistem. Amerikaya insanlarin bilgilerini satmasa buraya biraz zor cikardi.

@22 May 2014 22:21 nexuslar nedense kasmıyor neden acaba direk google çıkardığı için olabilir mi? bilgilerimizi de abd'ye çaldığı yok.

@22 May 2014 22:21 ios androidden daha stabil

@23 May 2014 07:46 nexus kullanıyorum iphone la aynı stabilite. fark yok , testlerdede mevcut nexus 5'i veya nexus 4'ü araştır bakalım :)

@23 May 2014 07:46 stabilite kralı s40 dır. 7 yıldır kullanıyorum ne kasma ne donma ne kilitlenme gördüm arkadaş. kral 6230i dir :)

@23 May 2014 11:46 çünkü hiçbirşey yok.

Microsoft a birincilik yakışır

@22 May 2014 22:40 ama sondan

Apple daha düşer

bilgisayarım windows 8 , telefonum windows phone , tabletim windows 8'li , arama motorum bing , oyun konsolum xbox , e-posta hizmetim outlook , ve çok mutluyum çünkü bilgilerimin çalınmamasından memnunum :) , apple'da çalmıyordu apple'da güvenli bir şirket , google bu kadar çala çala popüler oldu hırsız google , google ile bağlantılı hiçbir şeyi evime dahi sokmuyorum.

@23 May 2014 00:50 nedense dediklerin başıma gelmedi kardeş , bir doktora görün eğer google hırsız olsaydı şuanda google diye birşey olmazdı :)

@23 May 2014 00:50 hahahahha iyi güldürdün beni yaaa herşeyin microsoft bide diyor'ki hiç çalınmadım tuvalete bile gitsen microsoft peşinde ve takipde elmada aynı şekilde sizin gibilere anlatamadık velhasıl anlatamayacağızda zaten............

google farkı işte budur.

adamlarda ne para var yaa üst üste koysalar 2 3 gökdelen yapar

Google <3 <3

İşin garip tarafı GOOGLE, APPLE, MİCROSOFT, MC DONALDS, COCA COLA hepsi Amerikan şirketi.

Google kendini surekli gelistiren bir sirket ve gercektende 1. olmayı hakediyor.

google varken apple kim ki . az ürünü var ve gereksiz paraya satarak milletin hava atmasını sağladığı için bu kadar kar etti ama espirisi artık buraya kadar . daha da çok düşecek ios 7 fiyaskosu ile

@23 Mayıs 2014 19:50 bu yorumu 2014 te atmışsın şuan eminim attığına pişman oldun. ios 9 şu an en çok kullanılan sürüm. android berbat kasan bir sistem. nexus hariç diğer android telefonlar kasıyor samsung,lg,htc hepsi kasıyor denedim.ios 7 çıktığında şahsen beğenildi ios 8,9,10 ile dahada geliştirildi. düz renk moda artık!

Apple rüşvetle 1. olmuştur yoksa sonuncu olurdu...

Bu liste sadece A.B.D sınırları dahilinde görûnûyor.Daha geçen sene 1.Apple,2.Samsung tu zaten.

@UzzYMaN ne zamandan beri 2.samsung :D öle bir haber hiç olmadı olmayacak.

steve jobs gitmeseydi koduğumun googlesi yoktu. Google'nin sadece arama motorunu kullanırım.androiddir falan dandik. apple artık lidersiz. tim cook yine şirketin değerini yükseltsede işe yaramaz. steve jobs üşüyürouz reis. senin boşluğunu kimse dolduramaz steve jobs. adam iphone 4s i tanıtamadan gitti. 4s i de steve jobs tasarladı. hatta 4s yapım çalışmaları bitmişti. ama aniden 2011 yılında aramızdan ayrıldı. emin olun iphone 5 i 5s i 6 yı da o tasarladı önceden. iphone git gide inceldi yav.

Sen de yorum yaz