Apple, Spotify'ın suçlamasına cevap verdi!

Spotify tarafından oldukça sert bir biçimde suçlanan Apple, Yaptığı açıklama ile ortaya atılan iddialara çok net cevap verdi!

  • Cenk Atlı
Apple, Spotify'ın suçlamasına yanıt verdi!

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde popüler müzik oynatma hizmeti Spotify'ın Apple uygulamasında Cupertinolu firma tarafından uygulandığını iddia ettiği bazı kısıtlamalardan bahsetmiştik. Spotify, mobil uygulamasının güncellemesine dair bu sınırlandırmaların Apple tarafından kasıtlı olarak yapıldığını ve firmanın yeni güncellemeyi aktive etmediğini öne sürmüştü. Apple'ın Spotify karşısında kendi hizmeti Apple Music'i öne çıkardığını düşündüren bu suçlamaya şimdi yanıt geldi.

Apple'ın avukatlığını yapan Bruce Sewell konuyla ilgili yaptığı açıklamada Spotify'ın kendilerinden "ayrıcalıklı bir muamele" beklentisi içinde olduklarını söyledi. Sewell, Spotify'ın Apple'dan bütün geliştiricilere uyguladıkları kurallarda bazı istisnalar talep etmelerini ve App Store hakkında gerçeği yansıtmayan dedikodular yaymalarını son derece rahatsız edici bulduklarını ifade etti.

Söz konusu açıklamada Sewell ayrıca Spotify uygulamasının yeni güncellemesinin kullanıcıları bu hizmet üzerinde; Apple'a uygulama içi bir ücret ödemeden oturum açabileceklerini de ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

spotify ne diyorsa doğrudur apple yapmıştır...

@03 Temmuz 2016 11:42 Hayır suç spofityde adamlar ücretle oturum açmasıyla asıl ayvayı yiyen biz olurduk bana göre spofity kısandığından yapmıştır

İstediği kadar yapsan ben spotify dan vazgeçmem. Apple music de neymiş spotify da az bilinen şarkılara varana kadar her şarkı var. Kampanyaları apple ın pahalı fiyatlarından gayet iyi. Apple music işini becerwmesin apple. Şarkı dinleme yeri olarak youtube ve spotify kullanıyorum. Spotify ın listeleri gayet güzel yeni müzikler keşfediyorum. Spotify yakında apple music i kapattırır böyle ilerlerse.

apple her daim gözünü para hırsı bürümüş politikalar ile insanları kendine muhtaç birer köle haline getirmeye çalıştığı için, şaşmamak gerek...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play