Apple Store'un son numarası: 3D Touch'lı masa

Apple, iPhone 6S ile hayatımıza giren 3D Touch teknolojisinde işleri biraz "büyüttü"

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Apple Store'un son numarası: 3D Touch'lı masa! Apple, ABD'deki amiral gemisi mağazalarında müşterilerine ilginç bir deneyim sunmaya başladı!

Bu seneki iPhone'ların 3D Touch işlevini daha çok kişiye göstermek isteyen Apple, bunun için ABD'deki iki mağazasına basınca duyarlı masalar yerleştirdi.

San Francisco veya New York'ta yaşayanlar, Apple mağazalarına giderek bu duyarlı masaları kendileri deneyebiliyorlar. Masaların üzerindeki iPhone'lara bastırdığınızda, masanın altındaki ekran dalgalanmaya başlıyor. Grate App'a konuşan Apple Store çalışanına göre bu masalardan yalnızca iki tane bulunuyor. Yani herhangi bir Apple Store'a gidip masaları denemeniz mümkün görünmüyor.

Apple, yeni masaları hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da, ünlü mağazalarında farklı şeyler denemesiyle tanınıyor.

3D Touch, şimdilik çok gerekli olmayan bir işlev gibi görünse de Apple, ona bağlılığını sürdürüyor. Resmi olarak iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta bulunan işlevin benzeri, telefonunuzu jailbreak'lemeyi kabul ediyorsanız daha önceki iPhone'lara da taşınabiliyor. Bu arada Android üreticileri de kendi 3D Touch teknolojileri üzerinde çalışmalara başlamış durumdalar.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost