Apple, tabakalanan ekran sorununu kabul etti!

Apple, Macbook'ların ekranını etkileyen bu garip sorunu sonunda kabul etti ve...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, tabakalanan ekran sorununu kabul etti!

Apple, bazı Retina Macbook'ların ekranlarında ortaya çıkan izlerin kendi tarafındaki bir sorundan kaynaklandığını sonunda kabul etti. Sorun, change.org'da bir dilekçeyle dile getirilmiş, hatta uğruna bir web sitesi kurulmuştu.

Sorun, bazı Macbook ve Macbook Pro modellerinin ekranlarında bulunan yansıtmayı engelleyen kaplamadan kaynaklanıyor. Kaplama, zamanla tabakalara ayrılarak kötü görünümlü izlere dönüşebiliyor. Sorun bazen tüm ekranda baş gösterirken bazen ekranın yalnızca belirli bir kısmında oluşabiliyor. Sorunun oluşma nedeni ise kapak kapalıyken trackpad'in uyguladığı basınç veya kullanıcının uyguladığı "yanlış temizleme" yöntemleri.

MacRumors'a göre Apple, "Kalite Programı" kapsamında üç yıldan eski Macbook'ların ekranını değiştiriyor. Yani Macbook'unuzun ekranında garip bir iz görüyorsanız, bir Apple yetkili servisine giderek ekranın ücretsiz olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Ekranı değiştirmek için ücret ödeyenlerin ise paralarının geri iade edileceği bilgisi veriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ikinci resimdeki tamam da birincide adam ekranı çizmiş bildiğin yavaş biraz mantıklı uydur

Samsung olsa en az 700 lira alır.

biz boşuna Apple mı at öpe demedik... defolu ürünlere fahiş fiyat çeken tek marka...

@GORT her konunun altına kötü yorum afedersin ama ne kadar negatifsin

@GORT Ne tür bir Apple düşmanısın çözemedim ama adamlar ücretsiz değiştiriyoruz diyor daha ne yapsınlar samsung gibi sattığı malın defosunu onarırken 1000 lira mı alsınlar?

apple fanları sorunu kabul etmez kullanıcı hatası der üste para verirler...

@20 Ekim 2015 02:04 neden? Sorun kabul edilmiş ve ücretsiz değişim hakkı kazanılmış. Bunda beğenmeyeceksen neyi beğeneceksin çok afedersin?

Kedi uzanamadığı ciğere... doluşur birazdan burası

"Bizim hatamız bile cool" -- someone - not me

Apple tek takdir ettiğim noktası Hatasını kabul edebiliyor olması Ama Samsung sürekli suçu kullanıcıya atıp işin içinden sıyrılma çabasında 2900 tl ye S6 edge aldım Daha 2 ay oldu ekranda kılcal damar damar çizikler oluşmaya başladı ve kesinlikle bozuk para anahtar vs. gibi şeylerin yanına konmamasına ragmen servise gönderdim Adamlar hemen kullanıcı hatası kozmetik hatalar istenirse 755 tl karşılıgında değiştirilebilir diyor arıyorum servisi çözüm üretemeyince suratınıza telefon kapanıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost