Sadece tablet değil, yan hizmetler de geliyor

Bitmek bilmeyen dedikodular nihayet sonlanacak: Apple'ın yeni donanım planları ortaya çıktı.

  • Ali Güngör

Teknik özellikler ve dev hedefler

Teknik özellikler ve dev hedefler
İnternet iTablet için konsept tasarımlarla dolu

Yeni cihaz 10 inç dokunmatik ekrana sahip olacak ve iPhone işletim sistemiyle çalışacak. iPod Touch gibi internete Wi-Fi üzerinden bağlanacak.

Amazon'un elektronik kitabı Kindle'ı hiç memnun etmeyecek bir gelişme de var. Apple'ın yeni tabletinde online bir kitap mağazası da olacak. iTunes'dan sonra henüz ismi belli olmamakla birlikte bir iBook ile karşı karşıyayız. Artık Apple'ın sadece iTunes'dan müzik satmayacağı, kendi markasını taşıyan ürünler üzerinden online alışveriş imkanlarını genişleteceği, kitap da dahil her türlü medyayı kullanıcılarına pazarlayacağı açıkça görülüyor. Bunu gelecekte servis sağlayıcılarla anlaşmalı olarak online televizyon yayını gibi hizmetlerin takip edeceği dedikodusu bile dolaşıyor.

Apple bu hizmetler sayesinde online ticarette çok daha büyük bir rol oynayacak. Durgunluğa giren müzik ve kitap satışlarına Apple'ın bu girişiminin olumlu etki etmesi bekleniyor. Online müzik satışı konusunda gerekli atılımları yapamayan müzik devleri umudu Apple'a bağlamış durumda.

Apple'ın taşınabilir, geniş özellikler barındıran tablet boyutlu bu bilgisayarı yılbaşı sezonuna kadar piyasaya sürmek istediği belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Fiyatı Türkiye'de uçuk olacaktır, ama ne yapalım

iphone oyunları oynanabilecek mi

tam bi apple karsitiyim fiyat bazinda ama param olsa bu tableti essiz goruyorum daha once tush takimi olmayan tablet bi pc gormedim varsa bilgilendirin bu tek kelime ile mukemmel

iphone işletim sistemi olması güzel iphone daki o listeyi aşağı indirip kaldırmak bi parmak hareketiyle çok zevkli tablet bilgisayar üretip onu yaparlarsa müthiş olur kapış kapış gider tuzlu olur tabi ama tuzsuz da salata yenmez tuzluyarak yemek lazım:D

3 milyara satarlar..

yürü be apple kim tutar seni...

yeni bir laptop yerine bunu alabilirim tabi fiyatı cok ucuk olmazsa.

umarım çıkar çok güzel bir cihaza benziyor param olursa kesin alırım

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Teknik özellikler ve dev hedefler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir