Apple tabletlerde liderliğini sürdürüyor!

Apple, tablet piyasasındaki düşüşten payını alsa da, bu alandaki liderliğini sürdürüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Tabletlerde Apple liderliğini sürdürüyor!

Apple tabletlerdeki liderliğini sürdürüyor, ancak son veriler firmada kasvetli bir havaya yol açmış olabilir. Strategy Analytics'in 2016 birinci çeyrek verileri, tablet sevkiyatının yüzde 10 düştüğünü (46,7 milyon birim) söylüyor.

Bununla birlikte Apple, yüzde 22'lik pazar payıyla tabletlerdeki üstünlüğünü koruyor. iPad Pro'nun satışları iyi gittiğinden firma, karlılığını sürdürüyor. Strategy Analytics'in raporu, Microsoft'un Surface serisi, diğer 2-in-1'ler ve "pro slate" cihazlarının tabletleri yerinden ettiğini söylüyor.

Analiz firmasının raporu, az tanınmış markaların toplam 13,3 milyon tabletle tabletlerin yüzde 28'ini sevk ettiğini ortaya koyuyor. Tüm bu tabletler 750 milyon dolar gelir sağlarken Microsoft, sattığı 1,1 milyon Surface ile 950 milyon dolar kazanmayı başarmış görünüyor.

Yeni veriler, PC ve tablet alanında işlerin pek parlak gitmese de, 2-in-1'ler için işlerin iyi gittiğini doğruluyor. Bu yüzden önümüzdeki günlerde daha çok cihaz üreticisinin melez bilgisayar işine girdiğini görürseniz şaşırmayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Tablette Apple telefonda Samsung gerisi yalan

Bundan alti yedi sene oncesinin notebooklarinda 45 Watt batarya ile 30W islemci, 30W ekran karti, HDD vb ile idare etmeye calisirken simdi ayni gucte batarya ile 4-5W'lik SoC'ler her isi yapabiliyorlar. 3000 TL butcesi olanlar 7-8 saat altinda pil omru olan cihazlara tahammul edemiyorlar. 8 GB ram alt limit oldu. Bu sartlarda kimse tablete yanasmaz tabii. Eli yuzu duzgun bir tablet 2000 TL ye dayaniyor cunku.

Tablet piyasasında Apple'a ekmek verdikleri için Samsung ve diğer üreticilere çok kızgınım.

ipad air 2 sahibiyim. verdiğim paranın tüm kuruşuna kadar helal olsun.

Sen de yorum yaz

Turhost