Apple, tüketici memnuniyetinde öne geçti!

Apple, Samsung'u kendi ülkesi Kore'de bile geride bıraktı. Hem de bakın hangi konuda...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, tüketici memnuniyetinde öne geçti!

Bazı analistlerin iddiasına göre akıllı cep piyasasındaki gelirlerin yüzde 100'ünü elde eden Samsung ve Apple, bizlerin pek işine yaramayan hukuki kavgalarına devam ediyorlar.

Güney Koreli web sitesi Naver.com'da yayınlanan bir anketin sonuçları ise iki dev şirketin tüketici hizmetlerinin kullanıcılarını ne kadar memnun ettiğini ortaya çıkardı. 44.168 cep telefonu kullanıcısının katıldığı ankette Apple'ın memnuniyet oranı yüzde 52'ye ulaşırken Samsung, yüzde 50 ile ikinci sırada yer aldı. LG Electronics yüzde 46 ile müşteri memnuniyetinde üçüncü sırada yer bulurken onu yüzde 34 ile Pantech takip etti.

Araştırmaya göre katılımcıların sadece yüzde 17'si cihazlarının ilk senesinde yardıma ihtiyaç duyarken, Samsung sahipleri için bu oran yüzde 29 ile biraz daha yüksekti.

Sitede yer alan makale, anketin hata payı ve bilimselliği konusunda herhangi bir bilgi vermiyor. Bunun yanında anketin satış sonrasını ele aldığını ve toplam marka bağımlılığıyla ilgilenmediğini de belirtmek gerekiyor. Yine de Samsung'un kendi ülkesinde ikinci sıraya düşmüş olması ilgi çekici.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Samsung sadece Türkiye'de birinci herhalde

@07 Tem 2013 11:12 reklamları en çok bizde işe yarıyor doğaldır.

@07 Tem 2013 11:12 Biraz haber okumanızı tavsiye ederim.

çok saçma mobil pazar samsung ve appleden ibaret değildir

Apple 1 numara herzaman Apple terşekürler Apple sağ ol Apple

Galaxy S4 Süper

aman büyük farkatmış apple gerçekten. %2 :D Ayriyetten bir samsung kullanıcısı olarak Apple'ın servis kalitesi gözlemlediğim kadarıyla Türkiyede gayet başarılı. Samsung'un servis kalitesi biraz sıkıntılı. Zaman içerisinde düzelecektir diye düşünüyorum.

Tabiki öyle herşey işletim sistemin de bitiyor Apple apple yapan İOS un kalitesidir. Bir uygulama çıkarıldığı zaman apple genel test merkezin de test ediliyor. çok sağlam bir işletim sisemi apple kafası rahat etmek isteyenlerin tercihi öte yandan androidde iyi ama İOS kadar değil!

@07 Tem 2013 16:18 farkettiysen bazı dandroidçiler bunu çekememiş ve dislike yapmış :) ama gerçekler acı dandroid iOS in kılı olamaz

Applecıyız hüloğğğğ

Apple her yerde rüşvetle sonuçları değiştirebiliyor sonuçlar şaibeli...

@grezimonk evet anayasa mahkemesine temyiz davası açalım...

galaxy s4 kullanıyorum o dururken lütfen iphone5in yanından geçmeyin arkadaşlarım hepsi şikayetçi cogu elden cıkartıp s4 almak istiyor tavsiyem 5 yerıne apple aıyosanız4s alın daha iyi

@07 Tem 2013 20:49 nie 4s daha mı iyi 5 den

Bazı arkadaşlar dandroid demiş. nedir yani bu? bu yaşa gelmişsiniz hala bir şeylere isimler takıyorsunuz. ne oluyo' yani bu şekilde hakaret edince?

e heralde oyle olacak. ne bekliyodunnuz?

ve Apple köleleri bunuda reklam için kullanmakta gecikmedi...

Kim ne derse desin Apple yeniliklere açık bir şirket her daldan ürünleri bomba gibi geliyor şu Apple fiyatları biraz aşağı çeksin bak bakalım ortada Apple düşmanı kalıyor mu üzgünüm gerçekler gerçekler acıtıyor değil mi sizi gidiler sizi!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play