Apple ve Motorola davasında hakimden çıkış!

Apple ve Motorola arasında giderek karmaşıklaşan davada hakim dayanamadı; iki tarafı fena azarladı!

Apple ve Motorola davasında hakimden sert çıkış!

Apple ve Motorola Mobility arasında devam eden patent ihlali davasında hakim, giderek karmaşıklaşan davanın küçültülmesine yönelik talebi geri çevirdi.

US District Court for the Southern District of Florida hakimi Robert Scola, Salı günü verdiği kararda şunları söyledi: "Mahkemeye gelen tarafların çoğu, yasal çekişmelerini hızla, verimlilikle ve mümkün olduğunca adil bir biçimde çözmeyi denerler ki, işlerine ve kişisel hayatlarına devam edebilsinler." "Ancak bu davada taraflar, şamatacı ve huzsuz bir biçimde davranıyorlar... Buradan anlaşılıyor ki taraflar, çekişmeyi hızla ve verimlilikle bitirmek istemiyorlar; aksine dünya çapında benzeri davalar açmayı, sonu gelmeyecek gibi görünen bir iş stratejisine dönüştürüyorlar. Mahkemeyi bu şekilde kullanmak, doğru değildir."

Dava, şu an 12 patent etrafında 180 iddiadan oluşuyor ve Ocak 2012'de açılan ilk davaya kıyasla oldukça genişlemiş bulunuyor. Scola, kararında şunları da söylüyor: "Bunda ironinin zerresi yok," "taraflar, şimdi de celselerle karmaşıklaşan davayı hakimin temizlemesini istiyorlar. Mahkeme, bunu reddetmiştir."

Scola, bunun yerine davacı Motorola ve davalı Apple'ın davaları küçültmeleri için zaman istemelerine izin verecek. "Markman" adı verilen bu celse, 20 Eylül 2013'te gerçekleştirilecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

kardeş kardeş geçinin

Apple daha fazla azarlanmıştır. Patent diye diye bir kaldılar. Hakim bile dayanamamış...

Apple daha fazla azarlanmıştır. Patent diye diye bir kaldılar. Hakim bile dayanamamış...

gördüğünüz gibi kibirli apple, eski tedarikçisi motorola ile bile sorunlu.

apple daha falza azarlanmıştır.... nerden biliyon ordamıydın... helloo motooo

@16 Nis 2013 09:22 Evet, oradaydık bebem. ;)

Motorola Hakli Apple Patent ihlali Yaptigini Kabul Edeyip Sattigi Cihaz Basina Motorola'ya 1 Dolar Odeme Teklif Etti.Motorola Kabul Etmeyip Satilan Cihaz Basina %4 Odeme Talep Etmesinden Apple'inda Kuyruk Acisindan Dolayi Sacma Sapan Yeni Iddaalari Yargiya Sokmasindan Dolayi Mahkeme Hakimininde isin icinden Cikamaz Hale Geldigi Ortadadir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir