Apple - Verizon görüşmelerinden doğan sorular

Apple'ın yeni bombası iPhone 4G, Verizon'dan mı geliyor? Yoksa sürpriz bir ürün mü yolda?

Verizon 4G kuruyor, peki ya Apple?
Apple, Verizon'la çalışırsa AT&T iPhone 3GS satmayı sürdürür mü?

Dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Apple'ın Verizon'la bir ürün hakkında pazarlık ettiği söyleniyor. Bu durum Amerika'da iPhone'un en yaygın dağıtımcısı olarak bilien AT&T'yi rahtsasız edebilir. Elbette Apple'ın iPhone dışında bir ürün için anlaşma yapıyor olması ihtimali de var. Verizon ille de cep telefonlarına servis sağlayacak diye bir kaide yok.

İşin ilginçleştiği nokta ihtimaller. Daha önce bir Linux yetkilisinin belki de gelecekte dizüstü bilgisayarların bedava olacağı yönündeki açıklamasını hatırlarsanız kolayca anlarsınız. Apple'ın netbook tarzı bir ürününü Verizon gibi bir servis sağlayıcıyla pazarlaması gayet mümkün. Verizon'un da çok uygun servis sözleşmeleriyle tüketicilere bu açıklanmamış yeni ürünü ulaştırması mümkün.

Bu ürün bir mobil orta sınıf ürün olabilir. Artık adı iTablet mi olur bilinmez ama Apple'ın da bir netbook çıkartması çeşitli çevrelerce zaten bekleniyor.

İkinci ihtimal ise Verizon Wireless'ın LTE ağı denilen 4G üzerinde çalışıyor olmasıyla bağlantılı. LTE, Long Term Evolution yani uzun vadeli evrim demek ve 3G'den 4G'ye geçiş anlamına geliyor. Verizon bununla birlikte 2010'un başlarında büyük bir atılıma hazırlanıyor.

Apple 4G ile birlikte AT&T'den vazgeçip iPhone 4G'yi Verizon ile satmayı planlıyor olabilir. 2010 hem Apple, hem Verizon için büyük bir yıl olacak gibi gözüküyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bu gidişle 4G 2020 de anca gelir ülkeye o zamana kadar zaten Allah bilir ne çıkar....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir