Apple vs Samsung: Kim daha çok satıyor?

Apple ve Samsung'un "kim daha çok satıyor" kavgası daha önce hiç bu kadar detaylı ortaya konmamıştı!

Apple vs Samsung: Kim daha çok satıyor?

Bilişim dünyasının önde gelen pazar araştırma ve analiz firmalarından IDC'nin açıkladığı istatistikler, Samsung ve Apple arasındaki mücadelenin iyice kızıştığını gösteriyor: İki firma, bilgisayar, tablet ve cep telefonu pazarlarından neredeyse eşit pay almış durumda.

2012 yılının son çeyreğinde sevkiyatı yapılan bilgisayar, cep telefonu ve tabletleri toplam olarak esas alan istatistikler, Apple'ın yüzde 20,3 Samsung'un ise yüzde 21,2 pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Ancak bu yüzdelerin son kullanıcının eline geçmiş kullanımda olan cihazları değil de perakende satıcıların eline ulaşan cihazları gösterdiğini unutmamak gerek.

IDC uzmanları, Apple'ın önceki aylara kıyasla daha büyük başarı göstermesinin ardında, Ekim 2012'de piyasaya sürülen iPad Mini ve iPhone 5'in etkisinin bulunduğuna inanıyorlar. Samsung'un Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S4'le aradaki farkı tekrar açacağı tahmin ediliyor.

IDC'nin açıkladığı son rakamlar, söz konusu kategorilerdeki cihaz satışlarının, 2012'de daha önceki yıla göre yüzde 29,1 artarak daha önce hiç görülmemiş bir seviyeye ulaştığını gösteriyor. Uzmanlar, satışlardaki artışın ardında, tabletlerin artan popülaritesi olduğunu düşünüyorlar: Tablet satışları 2012'de, 2011'e kıyasla yüzde 78 artmış. Uzmanlar, tablet satışlarının bu yıl masaüstü bilgisayarı önümüzdeki yıl da dizüstü bilgisayarları geride bırakacağını tahmin ediyorlar.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

apple tek modelle başa baş :))))

@29 Mar 2013 21:09 ne tek modeli uyuma 4, 4s, 5 en az 3 tekno tuğla 4 adette tekno yer karosu var...

Apple severler nerede. Simdi diyeceksiniz ki tedarikciler e uasan sayılar bunlar. Tedarik ciler de ruyasinda karar vwemiyor. Samsung dünya devi kabul edin. S4 ile de ezecek

dandroid telefon alıp pişman olmadık...

satsalar ne olur al birini vur ötekine de yinede iPhone herşeye rağmen bir pilastikten tasarım faciasından iyidir yazılımlarıda özgün ordan burdan araklama değil o nedenle bu karşılaştırma gereksiz oluyor saldıraylara da söyleyeyimde apple ürünü almam kullanmam kötü iyi vs değil mesele, kalitelidir işçiliği yazılımları iyidir ama özgür değil bana göre ama eğer iki şirketten tercih durumunda kalsam tereddütsüz apple olur... haydi hücum dislike veya savunmaya ....

Son kullanıcıya ulaşmadan bu rakamlar gerçeği göstermez kanımca.

epıl rahat tokatlar......

apple firması bile artık telefon gelistirmekten cok diğer yeni cihazlar için ar ge yapıyor örnek kalem pc , wifi kulaklık , yeni bir i watch yani artık telefonda flexible ekran samsung ait olunca , apple da baş edemeyeceğini biliyor ama üretiği cihazlar iyi ve kaliteli ben bir androidçi olarak apple ürünüde kullanıyorum ama telefonunu değil çünkü bana hitap etmiyor. saygılar

Plastik olması birşey değiştirmiyor, demir olsaydı daha iyi olmayacaktı, hafif ve darbe emici ve değiştirilebilir bir yapıdır plastik. Derseniz havalı durmuyır buna katılırım. Bende iphone 4s var. Kas yaptım eşek ölüsü kadar ağır. Yere düşünce bu ağırlık kendini hşssettiriyor. Evet güzel ama hiç bir özgürlüğü yok. Bence lumia ve wp sahnede çok yer kaplarlar bu gidişle

Kullandığınız markayı öne çıkarmaktan başka bildiğiniz bir şey yok. Her haber altında bu yorumları görmekten bıktım usandım. Adamlar sizi sömürüyor, aldığınız cihazı bir ay sonra eskitiyor siz de sanki size para veriyorlarmış gibi laf atıyorsunuz birbirinize.

@30 Mar 2013 11:06 Yorumları okuma o zaman hayret birşey

@30 Mar 2013 11:06 Biraz babadan para buluyorlar da ondan bu kadar rahatlar. Adam amelelik yapıyor insaatlarda çalışıyor oğlum okusun diye. Oğlu son model telefonun bir üstü çıkınca ille onu istiyor. Sanırsın tüm özelliklerini kullanıyor hızına yetişmiyor telefon. Nasıl bir toplum olduk biz böyle...

@30 Mar 2013 11:06 En eğlenceli kısım yorumlar kısmı zaten, hiç sıkılınır mı ? İlahi canım sen de :)

iphone istediği kadar kaliteli olsun, her telefondan daha pahalıya satılan bir iphone almak, milyon dolarlara altın kaplama araba almaya benziyor, sıradan bir araba gibi işe yaramadığı gibi çok paraya da maloluyor. bana göre sadece koleksiyoncuların iphone alması mantıklı gözüküyor, çünkü amaç akıllı telefon kullanmaksa samsung ve android ikilisi, iphonedan kat kat daha iyi ve daha ucuz.

Apple firması tek telefonla neler yapıyor samsung ise ipini koparmış 1000 lerce farklı galaxi çıkaroyor. ama malesef dünyada herkesin ekonomik koşullar el vermediğinden insanlar kaliteden ödün verip samsung gibi firmalara malesef yöneliyor insanlar. parası olan adam Apple alır (bu kanıtlanmıştır).

iphonu üreten firmanın adında hayır yok, Elma. elma diye şirket adı mı olur :)

@30 Mar 2013 22:51 Mantığa bak...

@Antiroid adam besbelli latife yapıyor. alemsin.

Arkadaşlar, fanboyluk yapmıyorum lakin iphone hakikaten cazibesini kaybediyor. Yaptığı en iyi işi kaliteli yapıyor ama herkeste olunca pek cazibesi kalmıyor. IOS muş androidmiş gerisi hakikaten hikaye. Çünkü siz chip okuyanlar ve yorum yazanlar dışında akıllı telefonunu akıllıca kullanan yoktur emin olun. ;)

4, 4S, 5+ macbook pro, pro retina, air vs 45'den fazla galaxy cep ve tablet ve tonla ucuz dandik pc? Simdi dislikelari basabilirsiniz

Apple evet kaliteli ama bu samsungu ezebilceği anlamına gelmez bi o kadar da samsung galaxy serisi ile bunu kanatlıyor. Ben şuan askerim canım sıkılmadın diye iphone 3gs aldım uygulama bol olduğu için ancak aldığım telde cydia yüklüydü dedim şuna format atatım bidaha açılmadı neyse servise verdim 80tl dedi yazılımda yüklemesini söyledim sonuçta askeriz yapamayız neyse aldık 130tl patladı bunlar telefonda orjinal şarj olduğu halde arada şarj almıyor fiş işareti çıkıyo bunu geçtim şaejı çabuk bitiyo makinenin ben bunu ne samsungda gördüm ne de nokiada kusura bakmayın ama bi arıza verdimi arkasını toplayamıyorsunuz teli şuan satmaya çalışıyorum almakla hata etmişim.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir