Apple, Web TV kurmak için arayışta

Apple, yıllardır planladığı ama bir türlü gerçek olmayan projesi için, bir kez daha düğmeye bastı!

  • Cem Şancı
Apple, Web TV hizmeti kurmanın peşine düştü

Apple, kendine ait bir içerik kanalı gibi hizmet verecek Web TV kanalı kurmak için uzun zamandır araştırma yapıyordu. Şirketten sızan bilgilere göre Apple şimdi, program hazırlayan yapımcılarla, kendi servisine özel programlar yaptırmak üzere görüşmelere başlamış durumda. Bu da Apple'ın yeni bir Web TV hizmeti sunmaya başlayacağının güçlü kanıtı olarak görülüyor.

Eğer beklenen gerçekleşirse, Apple dünya çapındaki müşterilerine, Apple tarafından yaptırılmış özel programlar satmaya başlayacak. Kullanıcıların abonelik ve program satın alma yoluyla Web TV üzerinden yayın alması mümkün olacak.

Yine sızan bilgilere göre Apple, program yapımcılarına Web TV  hizmetinin bir prototipini göstermiş durumda. Yani ürün hazır ve Apple onu müşterilere açmak için, içinin doldurulmasını bekliyor. Bu da, eğer program yapımcıları ile anlaşmalar sağlanır ise 2015'in ikinci yarısından sonra mümkün olabilir. Yeni TV hizmetinin içinde gösterilecek özel programların arasında, TV dizileri, müzik ve belgesel programları, haber ve talk-showların olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

apple tv yi kekleyip xbmc kurmak :)

Android uydulara girdi apple web tv 1-0 geri başladı

canım applem sana laf atanlar utansın

aman ne büyük buluş

hadi bakalım iştahla bekliyoruz!...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play