Apple WWDC 2014'ten beklenenler!

iPhone 6, iWatch, yeni Mac'ler ve fazlası... İşte Apple'ın birkaçgün sonraki muhtemel sürprizleri!

Apple WWDC 2014'ten beklenenler!

Apple'la ilgili yenilikleri yakından takip ediyorsanız, 2 Haziran'da başlayan ve 6 Haziran'a kadar devam eden WWDC'yi (Worldwide Developers Conference) kaçırmamanız gerekiyor. İşte etkinlikte karşımıza çıkabilecek yenilikler.

iOS 8

WWDC son yıllarda tam bir yazılım konferansı haline geldi. Bu nedenle iOS 8'in etkinliğin yıldızı olma ihtimali var. İşletim sisteminin yeni sürümünün büyük bir görsel yenilik getirmesi beklenmiyor ancak söylentiler, iOS 8'in fitness işlevlerine odaklanacağı Healthbook adında yeni bir uygulamayla geleceği yönünde.

Apple'ın iRadio'yu Müzik uygulamasından ayırarak, ayrı bir uygulama olarak sunacağına dair söylentiler de var. Preview ve Text Edit adındaki yeni uygulamalar ise bulutta depoladığınız PDF'leri, resileri ve metin dosyalarını kolayca açmanızı sağlayacak.

iOS 8'in iPad'e ekranı bölerek iki uygulamayı aynı anda kullanma işlevi sunması bekleniyor.

OS X 10.10

iOS şu sıralar OS X'i gölgede bıraksa da, baştan aşağı yeniden tasarlanmış bir OS X 10.10 ile tanışabiliriz. Aynı iOS 6'dan iOS 7'ye geçişte olduğu gibi. OS X 10.10'un WWDC'de tanıtılacağına kesin gözle bakılıyor. Değişikliklerin büyük olması halinde masaüstü işletim sistemi, iOS 8'i gölgede bırakabilir.

Raporlar, OS X 10.10'un bazı alanlarda iOS 7'yi örnek alabileceğini iddia ediyor. Örneğin iOS 7'deki açıp kapama düğmeleri, keskin pencere kenarları ve simgeler, OS X 10.10 tarafından örnek alınabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

isim tescil.net e ve ona bağlı sitelere 40 dakkadır erişim yok nedeni ne bilginiz var mı

sazan avı başlıyor

samsung özentisi oldu iyice sağlık falan...

sazan değil kardeş keriz demeliydin

osx 10.10 merak bekliyorum.

altaki yorumlar tam bir curcuna , gidin eski apple ürünleri sanki fitness odakli degilmiydi bir görün. burada "samsung tamamen bir kopyaci" malesef.

Evet apple kopyaci diyen onyargili arkadaslarim iphone eski jenerasyonunda nike uygulamali fitnnessler var

Apple ancak SAMSUNG'u taklit eder...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Apple WWDC 2014'ten beklenenler!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir