Apple: Yeni iPod ve MacBook'lar göz kırpıyor

Apple'ın yeni ürünlerini duyurması an meselesi... En azından alametler buna işaret ediyor.

Apple: Yeni iPod ve MacBook'lar göz kırpıyor
Apple iPod touch: Yakında halefi mi geliyor.

Apple, satıcı firmalara önümüzde dört hafta boyunca yetecek kadar MacBook ve iPod stoku bulundurmalarını tavsiye etti. Tecrübelerle sabit olarak Apple bunu ancak yeni bir ürün duyurmadan önce yapar.

İşaretler gittikçe belirginleşiyor: Daha öncelerden dokunmatik olarak kontrol edilebilen bir MacBook hakkında haberler yapılmıştı. Bir Apple çalışanına göre Apple satıcıları iPod ve MacBook'ların tükenebileceği konusunda bilgilendirdi. Özellikle MacBook Pro ve MacBook vurgulandı; MacBook Air değil. Bu da yeni cihazlar için depoların hazır hale getirildiği anlamına geliyor. Uzmanlar yeni ürün tanıtımlarının eylül başlangıcı ile ortası arasında gerçekleşebileceğini düşünüyorlar.

Firmware'de yeni iPod ortaya çıktı
Yeni iPod'lara dair işaretler beta sürümündeki iPhone-firmware 2.1'de de ortaya çıktı. iPhone Atlas'a göre firmware'in içinde tanınmamış bir iPod ile ilgili bilgiler mevcut. Bu tanınmamış iPod, kendini iPod touch'dan belirgin bir şekilde ayırıyor; aynı iPhone 3G'nin kendini ilk nesil iPhone'dan ayırdığı gibi. Apple son yıllarda düzenli aralıklarla yeni iPod modelleri tanıttı. iPod touch'ın tanıtımı ise neredeyse bir sene önce gerçekleşmişti.

Bilgi için:
Apple Türkiye - 0216 454 01 01

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

çıksın çıksın nası olsa gene uçurum fiyatlar olucak ve gene bakmakla yetinicez

bakalım ne çıkacak . . .

apple zaten ismiyle ön planda olan bi marka.. apple ne ürün çıkarsa kapışılıyor.. ama aslında Mac book muş filan falan yalan.. özellik yok düşük kalite mallar.. satan tek şey şekil ve Mac OS... iPod lar da zaten şekil, tasarımı sayesinde satılıyor.. Ses kalite normal.. piyasada bence daha kaliteli ses veren cihazlar var... iPhone a gelince... sadece internet te gezinmek için.. başka pek bir özellik yok..

Bizim ülkemizde bu cihazlara erişmek bu gelir durumuyla zor. Biz ağzımız açık bakarız. 1. 2. dünya ülkeleri vatandaşları doyasıya kullanır. Bizde bakar bakar duruuruz.

aslında bu cihazların amerikadaki fiyatları normal bilgisayarlardan çok da farklı değil sadece türkiye getiren firma euro üzerinden getirdiği için cihazlar çok pahalı oluyor ..

Bilkom beni hasta ediyor zaten.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir