Apple yeni MacOS'u yanlışlıkla dağıttı mı?

Bir Mac Mini aldı, kutuyu açtı ve sürpriz: Piyasaya çıkmayan işletim sistemi bu kutuda ne arıyor?

Apple yeni MacOS'u yanlışlıkla dağıttı mı?
Mac mini'lye birlikte dağıtılacak DVD erken mi kutulandı?

En son Mac OS X sürümü olan 10.6, Snow Leopard, 28 Ağustos'taki çıkışından önce kazayla Apple müşterilerine dağıtılmış olabilir.

Japonca bir blog'da anlatılana göre, blog'un sahibi olan şanslı Apple müşterisi, yeni alıp eve getirdiği Mac Mini paketinden çıkan bir Snow Leopard diskiyle şaşırdı. Daha piyasaya çıkmamış olan yeni Mac OS 10.6 ile karşılaşan Japon, hemen diskin fotoğrafını çekerek internette paylaştı.

Kurulum DVD'si yeni Mac'lerle birlikte gelen standart kurulum DVD'lerine oldukça benziyor. DVD'inin üzerinde açıkça Mac mini, Mac OS X Install DVD, Mac OS version 10.6, Disc version 1.0 yazısı okunuyor. Elbette birileri sahte bir DVD hazırlayıp şaka yapmış da olabilir. Ama fotoğraf yeterince gerçek görünüyor, hatta kurulum ekranından görüntüler bile var. Bu olayı Mac mini'yi satan mağazanın ya da Apple'ın açıklığa kavuşturması bekleniyor.

Mac mini'lye birlikte dağıtılacak DVD erken mi kutulandı?

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

japoncası bile var doğru düzgün türkçe si yok yav.insan tamamen türkçe destekli yapar şunu bide fiyat uygun olsa herkes bundan alır be

windows 7 varken buna ne gerek var ? en hızlı en güvenli win 7 olacak !!! bence fiyat uygun olsa bile herkes almaz ben sanki oyun perfonması çok yüksek buna alan pişman olur kesinlikle !!!

üretim hatasıdır olur böyle şeyler...

"japoncası bile var doğru düzgün türkçe si yok yav"

KAWASAKI, SONY, DENON, MARANTZ, PIONEER, YAMAHA, CANON, NIKON, JVC, DAIHATSU, HONDA, INFINITI, ISUZU, LEXUS, MAZDA, MITSUBISHI, NISSAN, SCION, SUBARU, SUZUKI, TOYOTA ve sayamadığım bir çok bilinen marka ve kalite Japon iken böyle yorum nasıl yazılır anlamıyorum! Papua Yeni Ginece niye yapılmıyorsa o yüzden yapılmıyor Türkcesi, ürettikleri hiçbirşey yok çünkü! Anca yeni fikir ayrılıkları, arapcaya yeni mealler üretiyoruz. Destan yazılır buraya destan. Bunu yayınlamazsınız büyük ihtimalle Chip Online ama şu yoruma ne yazılır daha başka.

Acaba Mac Os X Linux-Unix türevlerinin gelişmiş bir modeli mi ?
Cahilliğimi bağışlayın ama hiç Mac kullanmadım :/

Max_Real Qnx

japoncası bile var doğru düzgün türkçe si yok yav.insan tamamen türkçe destekli yapar şunu bide fiyat uygun olsa herkes bundan alır be
--------------------------------------------------------------------------------
bir arkadasimiz seni yanitlamis ama olay tamamen uretim ve tuketimle alakali. Capon kardeslerimiz tasarim yapacak is yapacak bizim gibi abidik gubidik saatler harcamayacak onun icin japonsasi var hatta tayvancasi da var ama farscai afgancasi arapcasi olmayacak cok sonra gelecek bekleyeceksin.

a Windows kullanıcıları asla Mac Os X kullanmak istemeyecektir başta ben :p

Win7 ile artan bir ivme kazanacak olan windows kullanım alışkanlığı bana göre kısa vadede değil belki ama uzun soluklu bir maratonda Apple işletim sistemini yutabilir.

Yaşasın ki Microsoft varda Linux ve Unix türevi gelişmiş ama uygulama alışkanlıklarınızdan dolayı bizlere kullanışsız gibi gelen bu işletim sistemlerine mahkum değiliz !

Yine yaşasın ki Microsoft bu kulvarda yalnız değil ve rekabet var ve bizler bundan en iyi şekilde faydalanabiliyoruz.

Max_Real Qnx

daha mac os x in ne olduğunu bilmeden yorum yapanlara sadece acıyorum. yazık sizlere. siz gidin oyun oynayın. windowsta virüs temizleyici filan bulun kendinize, ya da porno indirip izleyin. Sinemada gördüğünüzde gözlerinize inanamadığınız efektlerin, dokunduğunuz anda incinecekmiş gibi canlı duran fotoğrafların yada tarihin en iyi müziklerinin onyıllardar mac sistemleri üzerinden yapıldığını bilmiyorsanız lütfen yorum filan da yapmayın, mutlaka need for speed filan oynayın. 4 yaşında bir kardeşim yok malesef ama olsaydı o da aynısını yapardı.geri kalanları, kalın sağlıcakla... saygılarımla

o setupu kopyalayıp satmaya başlasa köşeyi dönmüştü:D

WinXp'den WinVista'ya ordan da Win7'ye atlamış pek cahil gezginler.Siz Mac'i bilmeden win7 iyi diyorsunuz da zaten MAC için özel sistemli bilgisayarlar var. Mac bunlarda %100 çalıştığında ne Win7 ne microsoft tanımıyor. Ayrıca unix zaten artık günümüzden kullanılmayan bir işletim sistemidir. Linux ise unix veritabanı bir işletim sistemidir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir