Apple'ın yeni Smart Cover patenti ne diyor?

Apple'ın, önemli aksesuarlarından Smart Cover için aldığı patentte bakın hangi sürprizler gizli...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'ın yeni Smart Cover patenti ne diyor?
Daha da akıllı bir kılıfa ihtiyacınız var mı?

iPad sahiplerinin en çok kullandığı aksesuarların başında Smart Cover geliyor. Akıllı kılıfın yeni neslinde daha da akıllı olacağını gösteren bir patent başvurusu ise yeni ortaya çıktı.

Patente göre katlanabilen kılıfın bir kısmını kaldırdığınızda, tablet bunu algılıyor ve içerik, ekranın sadece açık olan kısmında gösteriliyor. Örneğin kılıfın sadece ilk bölümünü kaldırarak hava durumunu veya müzik denetimlerini görebiliyorsunuz.

Bunun yanında patent, cihazı çeşitli el hareketleriyle kontrol edebilmekten de bahsediyor. Bu işlevlerin çalışabilmesi için sadece kılıfın değil, iPad'in de gerekli teknolojilerle donatılması gerekiyor. Şu anki iPad, sadece ekranın üzerinin kapalı olup olmadığını algılayabiliyor.

Tüm patentlerde olduğu gibi bu patentteki fikirlerin de gerçeğe dönüşme garantisi olmadığını unutmamak gerekli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

200 liraya kazıkladıkları yetmiyormuş gibi şimdi bu da gelirse kazık teknolojisini de geliştirecekler anlaşılan. Apple her zaman aynı apple işte.Maksat prestij artsın millet havayı bassın. Gerisi çöpten başka bişey değil.Bu da çöpün torbası olmuş.

@05 Şub 2015 14:31 sen yine mi kaçtın hastahaneden? :)

@05 Şub 2015 14:31 ulan sanki almak zorundasın smart cover'ı. Özeniyorsun, ama para yetiştiremiyorsun bütün derdin bu. Alt tarafı kılof işte. Hiç üzülmene değer mi?

O kılıfların 10 liralıkları aynı ozellikleri yapıyo 200 liraya orjinalini alıyosan sen inceden kerizsin bence

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play