Apple yine kaybetti!

Apple, sadece bir kelime için dev siteye açtığı "yanıltıcı ifade" davasını yine kaybetti!

Apple yine kaybetti!

Apple, "Amazon Appstore for Android" ifadesi nedeniyle Amazon hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve internet mağazasını yanıltıcı reklam yapmakla suçlamıştı. Mahkeme verdiği kararda Apple'ı haksız buldu. Karar metninde şöyle deniyor:

"Mahkeme, Amazon'un açık ya da örtülü bir şekilde, Appstore for Android mağazasında, kamunun Apple ürünlerinde ve Apple APP STORE'da görmeye alıştığı özellik ve nitelikleri sunduğuna dair bir mesaj vermediğine karar vermiştir."

Mahkemenin verdiği karar sadece yanıltıcı reklam iddiasıyla ilgili; telif hakkı ihlaliyle ilgili tartışmalar sonlanmış değil. Apple 2008'de "APP STORE" ifadesinin patentini almak için gerekli başvuruları yapmıştı. Ama Microsoft, app store ifadesinin, uygulama satın alınabilen mağazaları betimleyen genel kullanımda yer bulmuş bir ifade olduğunu iddia ederek telif hakkı başvurusuna itiraz etmişti. Mahkemenin yanıltıcı reklam konusunda verdiği kararın ardından Apple'ın, sorunun telif kısmının çözümü için yetkilileri sıkıştırmaya başlamasını bekleyebiliriz.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Ben de bu Apple Kaybedenler Kulübü'ne üye olmak istiyorum. Nereye başvuracağım?

@06 Oca 2013 13:32 bir apple ürünü alırsan otomatikman kaybetmiş olacaksın zaten. üyelik otomatik yani :))

Aha yazıyorum, "Apple batacak."

Apple haklı. Mahkeme adaletsizlik yapmış.

@06 Oca 2013 14:24 her apple haberinin altında böyle yorumlar var. bilerek yazıyorlar :)

@06 Oca 2013 14:24 Dislikelarına bak öyle konuş.

al işte adamlar şaşırdı iyice. app store un patentini almak nedir ya? nasıl bir şizofrenik durumda bunlar? piyasa ellerinden gidiyor ya durmadan saçmalıyorlar.

Bugun elimde apple hissesi olsa hemen satarım. 2004 ten beri hisseleri çok kazandırdı ama iphone 5 ten sonra ki durumu nasdaq dan görebilirsiniz.

önüne gelene dava açarsa olacağı bu.

ve Amazon amerikalı olduğundan tarafsız şekilde yargılanıp haklı olduğu için kazandı... Apple hırsızlığa devam eder artık...

Apple haklı ...

Apple fanboyu nolcak... .

Anlaşılan apple kafayı yedi bu gidişle batar. yakında apple ürünü olmayanların Apple kelimesini ağzına almasına bile izin vermez. eğer apple ınız yoksa ve apple derseniz telif hakkı davası açar aman diyim temkinli olun dostlar

androidçiler bu haberi okursa böyle yorumlar ortaya çıkıyor.. :S

Amazon kasinmis

pazardan 2 kilo elma aldım yemeye korkuyorum apple dava açacak diye

Apple'a bu kadar taş atacağınıza neden ülkemizde Apple gibi bir firma/marka yok onu sorgularsanız belki torunlarımız teknolojiyi tüketen değil üreten bir ülkede büyüyebilir.

@06 Oca 2013 21:03 Mubarek insan. öyle diyorsunki apple dan başka dünyada hiç firma yok. sen bu mantıkla gidersen daha cok bulursun iyi marka / firma. istiyorsan üret en iyisi ol. kimse apple la yarışmaya çalışmıyor. apple kendi alanında. her marka firma kendi alanında en iyisidir.

Apple patent almanın da patentini alsın tüm dünyayı kulu kölesi yapsın biz de kurtulalım artık bu işten can sıktı artık bu Apple:P

bu ne lan her seye dava acıyor. demek şirket gelirleri düşük davalardan para kazanmaya çalışıyolar. android cilik veya apple cılık değil bu başka bişey bu başka.

apple mağaza ve dükkanın patentini almış tüm mağaza ve dükkanları mahkemeye verecek....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir