Apple, Yüz Tanıma Firması RealTech'i Satın Aldı!

iPhone 8 için yeni teknolojilere çok aç olan Apple, yüz tanımaya odaklanan bu firmayı satın aldı!

Apple, Yüz Tanıma Firması RealTech'i Satın Aldı!
İki firmadan da henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Apple'ın Tel Aviv merkezli bir yüz algılama firmasını satın aldığı ortaya çıktı. Satın alma sırasında İsrailli firmaya kaç milyon dolar ödendiği henüz açıklanmadı.

Yeni bir firma sayılabilecek RealFace, parola ve parmak izi gibi oturum açma yöntemlerine alternatif olacak yüz tanıma yazılımları üzerinde çalışıyor. Apple'ın RealFace için "birkaç milyon dolar" harcadığı söyleniyor ancak henüz kesin bir değer açıklanmış değil. 10 çalışanı olan RealFace'in satın alma öncesinde 1 milyon dolar fon topladığı söyleniyor.

RealFace'in iOS için geliştirdiği Pickeez uygulaması, yüz tanıma teknolojisini kullanarak kullanıcının sosyal medya hesaplarındaki en iyi fotoğrafları seçmeye çalışıyor.

RealFace, Apple'ın ilk satın aldığı İsrailli firma değil. Apple, 2011'de flaş depolama firması Anobit'i 400-500 milyon dolar karşılığında satın almış, 2013'te ise 3 boyutlu sensör firması PrimeSense için 345 milyon dolar ödemişti. Son olarak 2015'te kamera teknolojisi firması Linx için 20 milyon doları gözden çıkarmıştı.

Tabi ki bu satın alma, bir süredir duyduğumuz iPhone 8'in bir yüz algılama teknolojisiyle geleceği iddialarını güçlendirecek. Her şeyi öğreneceğimiz WWDC'ye kadar bu tür küçük ipuçlarıyla yetinmemiz gerekecek gibi görünüyor.

RealFaceTech Demo VideoRealFaceTech Demo Video
RealFace is innovating frictionless authentication & login with the world's best face recognition technology. See our product in action! For more information about RealFace check out our website - At Realface we came together to bring users the best software available for authentication and verification, that is seamless and secure! Powered by the leading technologies in AI, we bring human level performance to virtual recognition. We are creating a work place for passionate people – innovating and creating technology.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Biyometrik teknolojiler yakın gelecekte büyük önem kazanacaktır. Şu kadarını söyleyebilirim: Parmakizi tarama, iris tarama, yüz tanıma, ses tanıma gibi biyometrik teknolojiler ile sanal dünyada kullandığınız bir yığın parolayı taşıma dedinden kurtulacaksınız. Tüm sanal aktivitelerinizi çok daha hızlı ve çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Yalnız karşımızda önemli bir problem var: Biyometrik Verilerin Güvenliği. Bu sorunu çözdüğümüz anda çok daha rahat hareket edebileceksiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir