Apple'dan 2018'de Hesaplı Bir iPhone Geliyor

Apple, bu yıl içerisinde hesaplı ama yine de büyük bir 6.1 inçlik ekrana sahip iPhone piyasaya sürebilir. Ama önemli bir özelliği eksik bırakabilir!

  • Ali Ruhi Öztürk
Apple'dan 2018'de Hesaplı Bir iPhone Geliyor

Apple'ın 2018'de 6.1-inç LCD ekrana sahip bir iPhone 9 modeli piyasaya sürmesi bekleniyordu. Şimdiyse bu modelin 3D Touch özelliğinden mahrum olacağı söyleniyor. Eğer bu bilgiler doğruysa iPhone 9'lardan biri, iPhone SE'den sonra bu özelliğe sahip olmayan ikinci telefon olacak.

MacRumors'un Ming-Chi Kuo'dan öğrendiği bilgilere göre bu 6.1-inçlik iPhone 9 alüminyum çerçeveye, LCD ekrana ve tek lensli arka kameraya sahip olacak. Ayrıca bu model dış görünüm olarak iPhone X'e benzese de iç donanımı iPhone 8'e daha yakın olacak, yani telefonda tek parça pil ve katlanmamış mantık kartı bulunacak.

Bu küçük tavizler sayesinde iPhone 9'un 6.1-inç modeli daha hesaplı olacak. Kuo'ya göre telefonun fiyatı 700$ ile 800$ arasında olacak. Şimdilik iPhone 9 olarak hitap edilen telefonlar aslında iPhone XI gibi farklı bir isime de sahip olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Biraz da gülelim: İPhone alanlar sükse için alırlar; çünkü iPhone pahalı bir üründür. Bu yüzden Apple'ın hesaplı bir telefon üretmesine gerek yok. İPhone Severler'e basın kazığı gitsin ama tatlı tatlı basın! Yumuşak yumuşak! Tepki çekmeden!:))) Türkiye'de bir söz vardır: Böyle popoya böyle kamış! Zaten siz hesaplısını üretseniz de rağbetin pahalısına olacağından kuşkum yok. Basın fan'lara gitsin!..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost