Apple'dan, iPhone 6S'e megapiksel takviyesi!

Apple, iPhone'larında uzun zamandır değiştirmediği bir özelliği, iPhone 6S ile değiştirecek!

Apple'dan iPhone 6S'e 12 MP takviyesi

Geçtiğimiz gün bulanık çekim yapan iPhone 6 Plus kameraları için değişim programını başlatan Apple'ın, yeni nesil modelleriyle de kamera konusunda iddialı olacağına ilişkin bilgiler geldi. Apple'ın tanıtımına hazırlandığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'a ilişkin haberler hız kesmeksizin devam ediyor. Anlaşılan Amerikalı şirket, 6S ve 6S Plus modellerinde yer vereceği kameralarla, rakip amirallerle "megapiksel savaşlarına" girmeye hazırlanıyor.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerine ilişkin gelen yeni bilgilere göre her iki modelin kameralarında da 8 megapikselin üzerine çıkılacak. 12 megapiksellik kameraların bulunacağı söylenen iki modelde de kamera lensi beş elementten oluşacak. Böylece Sony'nin 20.7 megapisellik Xperia ve Samsung'un Galaxy S6 ile Galaxy S6 Edge'inin 16 megapisellik kamerasına bir adım daha yaklaşacak olan Apple'ın, bu sayede iPhone'larına kamera açısından da sınıf atlatması bekleniyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple once lensini duzeltti 8mp de yuksek performans saglatti simdi mp de yukseltecek, tadina doyum olmayacak

Hep hikaye, hep hikaye.

Kamerası diğer telefonlara ışıklı ortamda çok daha iyi. Zaten İPhone tüketicilerinin en sevdiği uygulama sosyal medya olduğu için kamerası iyi olması şart.

@25 Ağustos 2015 15:56 Oha yalana gel yalana

@25 Ağustos 2015 17:43 yalan yok. Galaxy note 4um de var iphone 6 mda. Iphone un kamerasi daha iyi cekiyor

17:43 neresi yalan kardeşim adam sonuna kadar haklı.

Nasıl olursa olsun milyonlarca satılacağı kesin.

Fotograf ve video cekimi deyince LG G4 e rakip yok su noktada ister aydinlik ister karanlik farketmiyor profesyonel bir lens ve goruntu isleme teknigi var... Kiyaslayin...

Samsung'un 3-4 yıl öncesinden çıkardığı özelliklerin iPhone'larda hala olmaması çok kötü. S4 kullanıcısıyım, Samsung ve Android problemlerinden dolayı iPhone'a geçmek istiyorum, iPhone 6S'i bekliyorum. Ama S4'ten iPhone'a geçince kaybedeceklerim olacak; çoklu pencere, air view özellikleri, kızıötesi sensörü (televizyon kumandası olarak kullanmak için)... Ve işin kötüsü ben bu özellikleri, özellikle de çoklu pencere özelliğini çok sık kullanıyorum. Umarım iPhone 6S bu tarz yenilikler de getirir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir