Apple'dan kablosuz ve Lightning kulaklık!

Apple'ın yeni patenti, iPhone 7'ye yetişmese bile, iPhone 8'de karşımıza gerçek olarak çıkabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan kablosuz ve Lightning kulaklık patenti!

iPhone 7'nin en önemli bilinmeyenlerinden bir tanesi, 3.5mm inç'lik kulaklık girişiyle gelip gelmeyeceği.

Eylül'de tanıtılması beklenen iPhone 7 geleneksel kulaklık girişini büyük ihtimalle kaldırmayacak. Ama gelecekte, muhtemelen iPhone 8 ile birlikte, kablosuz ve Lightning portu üzerinden çalışan kulaklıklarla tanışabiliriz. En azından Apple'ın yeni patentleri, böyle bir sisteme işaret ediyor.

Patentlerin her zaman gerçeğe dönüşmediğini bilsek de, daha ince bir iPhone üretmek isteyen Apple'ın aklından geçenlerin gerçek olmaması için bir neden yok.

Patente göre kulaklıklar, dahili pil, işlemci ve bellek ile geliyorlar. Bu yüzden patentin gerçeğe dönüşmesi halinde Apple markalı üst seviye kulaklıklarla yakında tanışabiliriz. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Apple pişmanlıktır... 7s çıkmadan 8 çıkmaz...

aksesuar ne kadar ? acaba

5 mm kalınlığında android telefonlar var piyasada 3.5 mm kulaklık girişine sahipler. Demek ki standart kulaklık girişini kaldırmaya gerek yokmuş. Apple'ın o portu kaldırmasının tek sebebi kendi ürettiği Lightning portuna sahip kulaklıkları satmaktan başka bir ley değil.

@omeremre23 etrafta çok fazla 3. parti aksesuar mevcut her birinin sorumluluğunu alamazsın bir noktada kendini belirten hamleler yapması gerekmektedir ayrıca bu çin işi cihazlar kaliteli üretim tekniğine sahip değiller fark ettiyseniz bu cihazların hiçbir ölçümleri verilmiyor ama bahsettiğiniz gibi Apple kendi etiketini ibare etmek istiyor olabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost