Apple'ı bırakan Trump, Samsung'a alışamadı!

Apple'ı boykot eden Donald Trump'ın imla hataları içeren tweet'leri, olay oldu!

  • Cenk Atlı
Apple'ı bırakan Trump, Samsung'a alışamadı!

ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Bernardino'da gerçekleşen saldırının ardından olayla bağlantısı olan bir iPhone cihazına yönelik özel erişim talebinin Apple tarafından reddedilmesinin yankıları devam ediyor. Öyle ki bu yankılar bazen teknoloji endüstrisinin sınırlarının dışına bile taşabiliyor.

ABD'de devam eden başkanlık yarışının Cumhuriyetçi adayı Donald Trump, Apple'ın FBI'yla işbirliği yapmaması nedeniyle firmayı boykot ettiğini ve artık bir Samsung cihaz kullanmaya başlayacağını duyurmuştu. Trump'ın bu platform değişikliğinin ardından geçtiğimiz günlerde attığı tweet'ler ise ayrı bir gündem konusu oldu. Zira, söz konusu tweet'lerde oldukça tuhaf bazı karaktlerler ve alakasız harflerin kullanıldığı görüldü.

Trump, yarıştaki rakiplerinden Marco Rubio'ya sataştığı bir tweet'inde Rubio için Türkçede "gerdanlık" anlamına gelen 'choker' yakıştırması yaptı. Aslında "çekilmez bir tip" anlamına gelen 'shocker' demek istediği tahmin edilen Trump, birkaç saat sonra yanlış yazımlar içeren tuhaf tweet'ler atmaya devam etti.

Yazım kurallarına çok dikkat etmesiyle bilinen Trump'ın bu tweet'leri daha sonra kaldırıldı ve düzeltilerek yeniden yayınlandı. Öyle görünüyor ki, ABD başkanlık yarışının gündemden düşmeyen bu adayı yeni Samsung cihazına hala alışmış değil. Bakalım çok tartışılan başkan adayı, iPhone klavyesinden Samsung klavyesine geçişe ne kadar zamanda adapte olabilecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Beyin yoksunu insanlara itibar etmiyoruz.

La bu tranp sizin tasmanızı tutanların baş ağasının ortağı değil mi la...

bu deli mi abd.yi yönetecek..abd.ve hatta dünya milletleri yandı be. kuzey kore,li KİM gibi.. sen apple kullanmadın diye apple iflas mı edecek.TRUMP...kafayı Müslümana takmış..kelp..

bu kişi abd.de başkan olursa korkarımki abd.liler Türkiye,ye sığınsınlar..!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost