Apple'ın App Store'undan 1.7 milyarlık satış

Apple'ın uygulama mağazası App Store, sadece tek bir aylık geliri ile bile rakiplerini kıskandırıyor

Apple'ın App Store'undan 1.7 milyarlık satış

Apple'ın iOS uygulama mağazası App Store'un şirkete büyük kazanç sağladığı zaten bilinen bir gerçek. Ama bu kazancın her geçen gün biraz daha büyüyor olması, mağazanın başarısını kanıtlayan en önemli gösterge.

Apple'ın temmuz ayında uygulamalardan elde ettiği gelir 1.7 milyar dolar olarak açıklandı. Daha da iyisi, şirketin, çok güçlü olmadığı Çin pazarında bile, App Store üzerinden yapılan işlemlerde büyük bir artış yaşamış olması.

Apple'ın yalnızca temmuz ayında uygulamalardan elde ettiği gelirin 1.7 milyar dolar değerinde olduğunun açıklanması elbette şirkette sevince neden olurken, öte yandan dev şirketin geliştiricilere katkısı da büyük. Apple'ın geliştiricilere ödediği para toplamda 33 milyar dolara ulaşırken, yalnızca bu yıl 8 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirmiş. Bu da Apple'ın iOS ekosisteminin hem Apple'a hem de geliştiricilere büyük miktarda katkıda bulunduğunun bir ispatı niteliğinde.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tavuk bol olunca yolunacak tüyle bol olur.

Amerikan yazılım geliştiricileri dünyadan para kazanıyor. Bugün bir haber vardı. Workstation satışları gerilemiş ve haberin devamında workstation pazar payında ABDnin %40lık bir pazar payı olduğu yazıyordu. İşte bu uygulamaları yapmak içn bu workstationları kullanıyorlar. İksi arasında böyle bir bağlantı var.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir