Apple'ın arabası için dev isim devrede!

Apple'ın önemli işlere imzasını atan yöneticisi, gizli Apple Car projenin de başına geçiyor!

  • Levent Öztürk
Apple'ın arabası için dev isim devrede!

Eğer iPad'leri Macbook Air'i veya iMac'i seviyorsanız, büyük ihtimal ile Apple Car'ı da seveceksiniz. Wall Street Journal'ın söylediğine göre, bu popüler ürünlerin geliştirilmeleri için mühendisliği yöneten kıdemli Apple yöneticisi Bob Mansfield, teknoloji devinin araba üretme çabasının başına getirildi.

Manfield, markanın en büyük başarılarından bazılarına liderlik ettikten sonra artık, Apple'ın çıkış tarihinin 2019 olduğu söylenen, doğrulanmamış 600 kişilik Titan Projesi'nin başına geçmiş durumda.

Steve Jobs'un yönetimi sırasında 1999 yılında Apple'a katılan Mansfield, 2013 yılında firmanın reklam bölümüne geçti. Ancak bu noktada bile Mansfield, özel projeler hakkında CEO Tim Cook'a rapor vereceğini söylemekteydi. Bu yüzden de Apple Car için bu ismin bir kez daha öne çıkmasının şaşırtıcı olmadığı söylenebilir.

Bu yeni görev de, giderek büyüyen Apple Car bilmecesine yeni bir parça daha eklemiş durumda. Tim Cook'un otomobil endüstrisine "devasa bir değişim" geleceğini söylemesinin yanı sıra, Tesla CEO'su Elon Musk da Apple'ın bir araba üzerinde çalıştığına inandığını açıkladı. En son olarak da Mercedes'in ana firması Daimler'in CEO'su Dieter Zetsche de Apple Car'ın çoğu kişinin düşündüğünden daha ileri bir seviyede olduğuna inandığını söylemişti.

Kısacası, Apple'ın bir araba projesi üzerinde çalıştığına artık hemen herkesin inandığını söylemek mümkün gözüküyor. Ancak bu arabayı alma imkanımız olup olmayacağı ise tamamen farklı bir soru...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Apple yapar ve kesinlikle satar...

Kesin pahalı olur. Tesla yener.

canını seven apple cardan uzak durur bendgate facilarından fazlasını yaşatacağı kesin... ilk kazayı kafası koparak öldü haberine konu olmak isteyen alsın tabi...

Apple dan araba alacağıma murat131e binerim daha iyi. Yarın öbür gün arabamızın klimasını kullanabilmeniz için I pad e ihtiyacınız var yada fren yapabilmek için uygulama destekli(son sürüm) ı phone unuzu direksiyona yerleştirmeniz gerekmektedir gibi zorunlulukları getirebilecek bir firma.

Sen de yorum yaz