Apple'ın elektrikli otomobili 2019'da geliyor

Apple, uzun zamandır konuşulan ama bir türlü doğrulanmayan yeni bombasını yakında patlatabilir!

Apple'ın elektrikli otomobili 2019'da geliyor

Bir süredir Apple'ın kendi otomobilini geliştirdiği söyleniyordu ancak bu yılın başlarında daha önemli raporlar ortaya çıkmaya başladı. Wall Street Journal (WSJ) gazetesi Şubat ayındaki haberinde Apple'ın otomotiv planlarının şekil aldığını bildirirken, birkaç gün sonra da Bloomberg 2020 yılında olası bir lansman beklendiğini bildirmişti.

WSJ şimdi, Apple'ın elektrikli otomobil çalışmalarının ciddi şekilde ilerlediğini ortaya koyan daha fazla ayrıntı yayınlamış durumda. Şirketin 'Titan' projesi kapsamında uzmanlar ve otomotiv sanayisi genelinde üst düzey mühendislerden oluşan 600 kişilik bir kadro oluşturduğu belirtiliyor.

Apple şimdi elektrikli otomobil sevkiyatı için 2019 tarihini hedef almış durumda. Sürücüsüz araç kavramının Apple'ın uzun vadeli planları arasında yer aldığı biliniyor. Ancak 'Project Titan' kapsamındaki birinci nesil modeller yine birinin direksiyon başında olmasını gerektirecek.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bir işin içinde apple varsa güvenim tamdır. bekliyoruz!...

@22 Eylül 2015 14:42 ilk kazada parça pinçik olarak telef olursun yada yolda giderken yanarak telef olursun... Apple ve araba işinden güvenli araç çıkamaz...

@GORT görücez gort EFENDİ

Otomotiv işi diğer işlere benzemez, güvenim tam olur diyen arkadaşlar iki kere düşünsün.

@22 Eylül 2015 21:43 kesinlikle katılıyorum. Bir işin ehli yani o işi bilen var bir de başka işle uğraşıp o işe daha YENİ geçen var.

Jailbreak çabuk çıkar inşallah. Sonra sanayide bakımını yaparız. DFU moduna almayı flashlamayı falan öğrenirler o zamana. Yoksa uğraşılmaz. Yolda kalırsın başka arabaya bağlayıp çekemezsin...lille de iCar olması gerekir. Kullandığı elektrik bile farklı olur valla, her yerde bulunmaz. Ama süper özellikleri olur, dikine park gibi. Çakmaları da çıkar. Ama onları kullananlar direksiyona kendileri otumak zorunda kalır. Ama bu iCar'lar devlet dairelerine, askeri tesis ve üslere yaklaşması yasak olur..

Hani yalandı :D la bu Apple varya

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir