Apple'ın MacBook'larına büyük onur!

Apple'ın MacBook ürünleri, bu araştırmaya göre dev PC markalarına toz yutturuyor!

  • Ercan Uğurlu
Apple'ın MacBook'larına büyük onur!

Dizüstü bilgisayar kategorisinde yayınlanan ve ABD'yi kapsayan son tüketici raporuna göre, markette güvenilirlik anlamında tacı şu an Apple taşıyor. Özellikle satış sonrasında ürünlerin kullanıcıyı başarısızlığa uğratması, yani beklentileri karşılamamasına ilişkin düzenlenen raporda, Apple en düşük ve dolayısı ile en başarılı orana sahip.

Ultra-hafif dizüstü bilgisayar kategorisinde yapılan araştırmaya göre, Apple'ın MacBook Air'i yüzde 7'lik bir başarısızlık oranı ile listenin en az başarısızlık oranına sahip ürünü. Onu yüzde 9'la MacBook Pro izlerken, listenin geri kalan ürünleri Windows tabanlı modeller. Bunlar arasında Samsung'un modelleri yüzde 16'lık bir orana sahipken, Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo ve Toshiba'nın başarısızlık oranları yüzde 18 ila 19 arasında.

Buna tabloya göre, Apple'ın, kullanıcılarını dizüstü bilgisayar tarafından rakiplere göre daha fazla memnun bıraktığı açık. Ancak fiyat konusunda kullanıcılara çekinceler yaşattıkları da bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

PC'lere dandik parçalar koyarlarsa tabii beklentileri karşılamaz. Özellikle 2 GB bellek koyup Windows 10 yüklerlerse.

Apple fanları bu haberi okumasın :D

bütün markalar en düşük i5 ve ssd kullansın bakın apple kaçıncı olur.

@12 Aralık 2015 18:44 o özelliklerde bir Windows kullan bakalım. Sonrada mac kullan. Aradaki farkı o Zaman anlarsın ??

@12 Aralık 2015 18:44 kullanmaması için bir sınırlama koyan mı var?

Apple in bilgisayar alanindaki tek ciddi pazari ABD zaten, orada da musterilerini kaybetmemek icin caba harcamasi cok normal. Baska ulkede kayda deger bir satislari yok ki. Ustelik fiyatina gore de %7 cok buyuk bir oran. O fiyata donanim olarak cok benzer 3 tane notebook almak mumkun.

malzeme kalitesi,tasarım,garanti destek iyi olması,işletim sisteminin stabil olması kendine has olması,güven hissi vermesi,amaca hizmet etmesi,ekran çözünürlüğü kalitesi,batarya performansı,bağlantı noktalarının üstün hızlarda olması,her türlü kolay kullanım ve sisteme bakım yapmak yada içini açık temizlemek fan derdinin olmaması bazı modellerinde var bunlar sıraladığımızda diğer pc üreticilerinde bu özelliklerin hepsi bir arada olan yok örnek verin varsa:|

Samsung yine diğer Windows PC lerden önde yaşasın Samsung

Adam ucuza gelsinde en berbat anakartları, touchpad'lari yapıyor. Haliyle en kral yazılım ekibini kursan bile bu anakarta, touchpad'e vs. adam gibi bir firmware kodlayamıyorlar. Markasına ve reklam bölümün kurnazlığına güvenerek bu laptop'ı son kullanıcıya iteliyor. Son kullanıcı "bilgisayarım kendiliğinden kapandı, yok açılmıyor, yok çok ısınıyor, yok ekran durduk yere kapanıyor, yok harici ekran kartına geçemiyor, yok ses gelmiyor" sende güncelleme verecem diye diye senelerce geciştiriyorsun.

@13 Aralık 2015 00:47 dandik anakart olunca yazılım iyi olamıyormuuuuş bakın her gün yeni uydurmalar öğreniyoruz... bilmediğiniz konuda yorum yapmaktan iyi yaptığınız bir şey yok. windows yapıyor bu yazılımı ne alaka anakartınla?? doğru düzgün bir uyum bile yok artık tasarımda bi metro bi windows xpden kalma şeyler bi iğrenç windows 10 tasarımı.

@13 Aralık 2015 13:00 evladım ben bir firmanın audio interface'lerinin firmware'larının kodlama görevinde çalıştım, sen neyin kafasını yaşıyorsun. Önce bir okumayı öğren. Sonrada firmware ve driver arasındaki farkı öğren.

bence çok yanıltıcı oranlar mac satışı neki güvenilir olur tabi dünyada çoğunluk windows kullanıyor bu yüzden hackerler windows la uğraşıyor apple amcamda kendini güvende sanıyor ben MSI derim laptopta

Osx ile touchpad birlikte gerçek bilgisayar deneyimi yaşatıyor. gerisi yalan dolan para tuzagı direk.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play