Apple'ın retinalı yeni iMac'i ortaya çıkıyor!

Apple'ın bu yıl içerisinde piyasaya süreceği yeni nesil iMac'inin detayları netleşiyor!

Apple'ın retinalı yeni iMac'i ortaya çıkıyor!

Kısa bir süre önce sızan kodlar arasında ortaya çıkan Apple'ın 21.5 inç iMac modeli, ilk retina ekranlı olacak olmasıyla ilgi toplamıştı. Gelen yeni bilgileri göre ise Apple, bu yeni modelini bu senenin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Trusted Reviews'ün KGI Securities Analisti Ming-Chi Kuo ile yaptığı röportajda, Kuo'nun verdiği bilgiler ışığında bu yıl geleceği öne sürülen yeni iMac, 21.5 inç boyutta ilk retinalı model olacağı için ilgi çekiyor.

Kuo, yeni iMac'te yalnızca ekranda iyileştirmeler görmeyeceğimizi, aynı zamanda yeni modelin daha güçlü bir işlemciyle karşımıza çıkacağını söylüyor. Intel'in Broadwell işlemcileriyle gelmesi beklenen yeni 21.5 inç iMac, böylece 5K Retina ekranlı büyük kardeşi 27 inç iMac'in yanında kendine iyi bir yer bulacak.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

21.5 inç imac'ler de 4k ekran kullanılacak, kullanılacak olan grafik işlemcisi çözümleri: iris pro 6200, r9 m380x, m385x, m390x ve m395x. Ayrıca Apple 27 inç imac'lere x99 serisini ve dual gpu (crossfire) entegre etmek için uğraşıyor. dual gpu olurda x99 olmaz. Hem incecik hem de alüminyum kasa da soğutmak pek mümkün olmaz. Yukardaki bilgiler için kaynak: sağlam bir yer diyelim.

@05 Ağustos 2015 00:41 kaynak ne

@05 Ağustos 2015 13:05 gösteririm ama yanlardan ayırmam

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost