Apple'ın Yeni iPhone'larına Samsung Özelliği Geliyor: Her Zaman Açık Ekran!

Yeni bir sızıntı, bir sonraki iPhone'un, uzun süredir Samsung telefonlarda bulunan bir özelliğe nihayet sahip olacağını söylüyor: Her zaman açık ekran!

Apple'ın Yeni iPhone'larına Samsung Özelliği

Bloomberg'in haberine göre, bir sonraki iPhone'da önemli yenilikler göreceğiz. Bunlardan biri de, uzun zamandır Samsung Galaxy telefonlarda kullandığı AOD (Always on displar - Her zaman açık ekran) özelliği olacak. Muhabir Mark Gurman'ın iddiaları bu kadarla da kalmıyor. iPhone 13 ismini beklemediğini söyleyen Gurman, yeni telefonların ayrıca Portre Modunda video kaydedebileceğini ve ProRes modunda çekim yapabileceğini söylüyor. 

Gurman'ın kaynaklarına göre tasarım dili, ekran boyutları ve model yelpazesi aynı kalacak, sadece işlemci (A15) ve ekran teknolojisi değişecek. Gurman, FaceID kameralar için daha küçük bir çentik olabileceğini ve ekranın daha yüksek yenileme hızına sahip olacağını da iddia ediyor.

Bu bilgilerden bazıları, Max Weinbach'ın yeni telefonun düşük güçlü, 120Hz LTPO her zaman açık ekran içereceğine dair sızıntısı ile uyumlu. Analist Ming-Chi Kuo ve Weinbach, telefonun Portre Modunda da canlı video çekeceğini söylemişti. Bu sızıntıların birçoğunun aşağı yukarı birbirini doğruluyor olması, bunları önümüzdeki aylarda çıkacak yeni modelde görebileceğimizi düşündürtüyor. Ama halen yeni iPhone'ların 13 mü olacağı, 12S mi olacağı bilmecesi çözülmüş değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Hey gidin hey. 10 sene önce Nokıa'da da her zaman açık ekran özelliği vardı. TeknOLoji ne kadar gelişti.

Sen de yorum yaz