Appstore ile Apple'ı yine kızdırdılar!

Apple her gün bir diğer deve dava açmazsa herhalde rahat edemiyor... İşte Apple'ı kızdıran son dev.

Kuşlar bu sefer Apple'ı kızdırdı
Amazon gayet sakin

Online ortamlardaki davaların sonu gelmiyor. Pek tabii sadece online ortamları ele almamak lazım; daha çok bilişim sektörü dersek çok daha uygun olacaktır. Apple'sa bu hassas ortama yeni bir dava ile çıka geldi. Aslında bu davanın gelmesi pek de şaşırtıcı değil; Apple, uzun zamandır konu hakkında Microsoft ile kavga halindeydi.

Davalı bu kez Microsoft değil. Bloomberg News'ın açıklamasına göre; Apple, Amazon'u izin almadan "App Store"markasını kullanmaktan dolayı dava etti. 18 Mart tarihinde California'da başlayan davada Apple, Amazon.com'un App Store markasını kendi çıkarları için kullanıyor olmasından bahsediyor.

Bilindiği gibi Amazon, yeni uygulama mağazası Amazon Appstore'daki ilk bombayı Angry Birds Rio ile patlatmıştı. Amazon'un marketinde uygulamalar genellikle Android Market'ten daha ucuz olabiliyor. Ayrıca Amazon, Appstore'unda her gün bir ücretsiz uygulama dağıtacağını da duyurdu. Bunun ilk örneği ise Angry Birds Rio oldu...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Adamlar kendi hakkini savunuyor ne var ki bunda? :S

bence apple haksız. ya app store uygulama mağazası demek bunn nasıl telifi olur. biri market kelimesinn telifini alsa biz kullanamayacakmyız?

bence apple haksız. ya app store uygulama mağazası demek bunn nasıl telifi olur. biri market kelimesinn telifini alsa biz kullanamayacakmyız?
____________________________________

microsoft da micro software yani küçük yazılım demek ama ben çıkıp bu ismi kullansam biraz sorun olur sanırım.... :) = çaktın? ;)

''amazon gayet sakin''.................
güzelmiş:D

saçmalık. yani bende bakkal kelimesinin telif haklarını alırsam Türkiye'deki bütün bakkallardan tazminat alırım kısa yoldan süper zengin olurum hemen ardından market kelimesinin telifinide aldımmı türkiyenin en zengin ilk 3ü arasına girerim.üstelik bunlar gibi çok yaygın kullanılan birkaç tane daha kelimenin telif hakkını alırsam paraya para demem

yani adamlar canı sıkılıp artık elmaya elma demiyeceksiniz o kelimenin telif hakkı bana ait dese o meyvenin yani elmanın ismini değiştirmek zorunda kalıcaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir