Araç kullanırken neden mesaj yazmamalısınız?

Bu eğleceli web oyunu basit iki aktivitenin bir araya geldiğinde yarattığı tehlikeyi gösteriyor!

  • Cenk Atlı
Araç kullanırken neden mesaj yazmamalısınız?

Akıllı telefonun sunduğu geniş olanaklar, başka bir şeye odaklanmak istediğinizde bir tür dezavantaja dönüşebiliyor. Söz konusu olan araç kullanmak gibi ciddi bir aktiviteyse, bu cihazlardan vazgeçememek çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Bu eğlenceli ve aynı zamanda oldukça basit web oyunu ise, araç kullanırken neden telefon kullanmamak, özellikle de mesaj yazmamak gerektiğini oldukça etkili bir biçimde gösteriyor.

New York Times tarafından hazırlanan Gauging Your Distraction adlı bu başarılı oyun son derece tehlikeli bir aktiviteden aslında gerçekten neden kaçınmamız gerektiğini olabildiğince başarılı bir biçimde deneyimlememizi sağlıyor. 1'den 6'ya kadar olan tuşlarla şerit değiştirebildiğiniz oyunda aynı zamanda bir telefonun klavyesinde de fareyi kullanarak mesaj yazmaya çalışıyorsunuz. Yazacağınız şey bir kelimelik bir mesaj olsa bile bu iki işlemi bir arada yapmanın ne denli güç olduğu açıkça fark ediliyor.

Güvenli bir sürüş deneyimi adına göz atmanızda fayda olduğunu düşündüğümüz bu eğlenceli oyuna bu adresten erişebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Önemli bir soruna dikkat çeken hoş bir oyun...

İronik ama bence oyun daha çok tehlikeye davet çıkarabilir, sebebi birçok insanın oyunda üstün başarı göstermesi sahte güven duygusuna sebep olabilir. Ayrıca oyun kimse tarafından tercih edilmeyecek kadar sıkıcı, bunlar mesajın hedefe ulaşmasını engelleyen etkenler. Günümüzde insanlar 5000 sene önceki insanlar kadar zeka yoksunu olduğunu düşünecek olursak; kısa ve öz, hedefi 12`den vuran açıklamalar olmalı (slogandan bahsetmiyorum) "ne kadar becerikli de olsan hata yapacağın gün olacaktır" gibi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost