Arnold Schwarzenegger'ın seçimi e-kitap oldu!

Ünlü bilim kurgu filmi Terminator'ün durdurulamaz cyborgu e-kitabı seçti. Detaylar burada.

Arnold Schwarzenegger'ın seçimi e-kitap oldu!

California Valisi Arnold Schwarzenegger San Jose Mercury News'de çıkan bir açıklamasına göre, üreticilerden okullarda kullanılması için e-kitap tasarlamasını istedi.

"California yazılım devlerine, biyolojik araştırmalara ve dünyada bilinen en iyi üniversite sistemlerine sahipken çocuklarımız hala Gutenberg'ten kalma sistemlerle yapılmış kaynaklardan faydalanıyor." açıklamasını yapan Schwarzenegger "Umuyoruz ki engeller kalkar ve dijital aygıtlar California'nın seçkin akademik standartlarına dahil olur ve bu yenilikleri liselerde 2009 güzünde liselerde uygulamaya sokabiliriz." dedi.

Schwarzenegger "Bu yöntemle varolan sistemi daha da kaliteli hale getirebiliriz. Kim günümüz teknolojisine ayak uydurursa , dijital ortam ve uluslararası ekonomide büyük yer sahibi olur. Dijital kitaplar çoğu hedefe ulaşmamızı sağlayacak ve Californialı öğrenciler, küresel pazarda büyümeye ve gelişmeye başlayacak" açıklamasında bulundu.

Arnold Schwarzenegger e-kitapları okullara sokmaya çalışırken bakalım yayınevleri bu duruma nasıl karşılık verecek!

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Aslında çok mantıklı. Ağaçlar kesilmemiş olacak vs. gibi

E-kitap okuyucularının önündeki teknoloji sorunu aşıldı. Artık e-kitap okuyucularda kullanılanla aynı teknolojiye sahip ekranlar yiyecek kutularının, dvd kutularının üzerine koyacak kadar pratik hale geldiler. Maliyet sorunu da aşıldığında yaygınlaşması hızlı ve önlenemez olacak bence. Öyle ki ileride kağıda basılı yayınların yerini alacaktır. Tabi bizim millet fotoğraf, video çekimini bile telefonla yapmaya alıştığından yine ayrı cihaz yerine küçücük telefon ekranından şaşı şaşı okuyarak idare edebilir.

California Valisi Arnold Schwarzenegger'ı tebrik ediyorum.

Bence beden eğitimi dersini de terminatorler versin. :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir