Artık bataryaların da bir sosyal ağı var!

Eğer sık sık "şarjım bitti" bahanesine sığınan biriyseniz, bu uygulamayı sakın kurmayın!

  • Cenk Atlı
Artık bataryaların da bir sosyal ağı var!

Etrafınızdaki arkadaşlarınızdan bazılarının cihazlarında her zaman düşük batarya sorunu varsa yeni bir uygulama onlara dolaylı da olsa yardım etmenizi sağlayabilir. Şimdilik sadece iPhone'larda kullanılabilen Battery Share adlı bu uygulama sayesinde seçtiğiniz kişilerle batarya düzeyinizi kolaylıkla paylaşmanız artık mümkün.

Uygulamanın tam olarak işe yaraması için sizin ve bataryanızı paylaşmak istediğiniz arkadaşlarınızın bu uygulamaya sahip olması gerekiyor. Bataryanız için bir tür sosyal ağ işlevi gören uygulama üzerinden onay verdiğiniz herhangi birisi sizin batarya yüzdenizi görebiliyor ve siz de onunkini görebiliyorsunuz.

Eğer isterseniz alarm kurarak, arkadaşınızın bataryası azaldığında bildirim alabiliyorsunuz. Böylece onu uyarabiliyor, ya da kendi bataryanız azaldığında siz farkında olmasanız da arkadaşlarınızın size durumu bildirmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bu arada, uygulamanın ücretli olduğunu da söyleyelim. Battery Share, App Store'da, 0.99 dolarlık fiyat etiketiyle satılıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ne kadar da gerekli bir uygulama ustelik ucretli !!!

Bataryamın bittiğini farketmeyeceğim ve arkadaşım farkedip beni uyaracak hehehehe :D

Ne yapıyim ben onun bataryasını. Bizde adaptör kavgası oluyor kimin şarjı daha azsa o kazanıyor ve adaptörü o kullanıyor.

Gereksiz gibi geldi..

hem bilgimi paylaşıcam (yazılımcı bunun üzerinden para kazanıcak) hemde bunun için uygulamayı para ödeyip alacağım.. neyin kafası bu :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost