Google'ın artık beta olmayan servisleri...

Google, başta Gmail olmak üzere bazı servislerini Beta etiketinden kurtardı. Peki ama neler değişti?

  • Kasım Soyyiğit

Google Apps ve Google Talk

Google Apps ve Google Talk
Google Apps: Şirketler için çok yömlü program paketi

Google Apps ve Google Talk, en son beta sürecini tamamlayan Google programları oldular. Apps uygulaması şirketler için bir hizmet olmasına karşın Talk bir Chat uygulaması.

Google Apps
Apps ile Google, çeşitli Google uygulamalarını kullanıcının kendi alanı üzerinden kullanmasına olanak sağlıyor. Google bu paket ile ortalama bir Office Suite sunuyor kullanıcıya; Google Apps'da: Google Mail, Calendar, Talk, Docs ve de Sites birbirine entegre bir şekilde bulunuyor. Şirket ücretsiz standart versiyonun yanısıra, bir de daha fazla hafıza alanı sunan ücretli Premium versiyonunu sunuyor.

Google Apps: Şirketler için çok yömlü program paketiGoogle Talk
Google Talk, Google tarafından geliştirilen ve gerekli yazılımı da bir arada sunan bir anında mesajlaşma sistemi. Google Mail kullanıcıları bu program ile, gerçek zamanlı olarak, yazı ile ya da sesli olarak sohbet edebiliyorlar. Bu servis Blackberry ve iPhone gibi mobil telefon platformlarında da kullanılabiliyor. Bu programın içerik zenginliğinin, mesela ICQ gibi, anında mesajlaşma servislerinden aşağı kalır hiçbir yanı bulunmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

google talk 'un ses kalitesi çok iyi. msn e göre daha kaliteli diyorum ben.

Hayırlı olsun hepimize.

Google talk, sesli sohbet konusunda hem skype hem wlm'den daha başarılı... Çok iyi ses kalitesi, hızlı kolay kullanım sunuyor...Nihayet betalıktan kurtulması iyi olmuş...

hani nerde full leri ? nerden indrecez betayı ?

yahu google talk hala beta.

arkadaşlar google nin ofis proğra mı nı nereden indirebilirim bilen var mı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir