"Artık bitiyor" diyenlere inat Facebook şov!

Facebook, "artık bitiyor" diyenlere inat, açıkladığı kullanıcı sayısı ile gövde gösterisi yaptı...

"Artık bitiyor" diyenlere inat Facebook şov!
Sadece daha çok kullanıcı eklenmiyor, kullanıcıların harcadıkları vakit de artıyor

2008 Ağustos'unda Facebook'un aylık 100 milyon aktif kullanıcısı vardı. İnsanlar birbirini Facebook'a çağırdı ve bu sayı 7 ayda iki katına çıktı. 2009 Nisanında ise bu sosyal ağın ulaştığı insan sayısı 200 milyondu. Bugün ise dört aydan kısa bir sürede Facebook kullanıcı sayısı 50 milyon daha artarak 250 milyona ulaştı.

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg "Bizim için 250 milyon kullanıcıya ulaşmak sadece etkileyici bir sayıya ulaşmaktan ibaret değil. Bu bütün kullanıcılarımızın kişisel bağlantılarının sayısının bir göstergesidir. Dünyanın her yanındaki milyarlarca insana ulaşmak için Facebook'ta bizim ne kadar yol katetmemiz gerektiğini gösteriyor" dedi.

Facebook bu hızla büyümeyi sürdürürse yıl bitmeden 300 milyon kullanıcıya ulaşmış olacak. Ancak tek gelişme kullanıcı sayısının artması değil, yeni araştırmalar kullanıcıların Facebook'ta gittikçe daha fazla vakit geçirdiğini söylüyor. Bir Amerikalı Haziran ayı rakamlarına göre ortalama 4 saat 39 dakika ve 33 saniyeyi Facebook'ta harcıyor.

Ancak Facebook'un artan kullanıcı sayısı masrafları da arttırıyor. Reklam gelirlerindeki artış, henüz Facebook'un masraflarını karşılamaktan uzak. Kazancının artışı, masraflarının artışına yetmediği için aslında büyük bir risk var. Bu riski de şimdilik imtiyazlı hisse senedi alan finans kurumları kontrol altında tutuyor. Facebook'un değeri de alım ve satımlarla yukarı aşağı oynuyor.

Facebook hisse senetleriyle ilgili haberimiz için buraya ve buraya tıklayın.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Allah, yürü ya kulum dediği zaman işte böyle oluyo..

FACEBOOK GERCEKTEN BAYA BI TOPARLADI,YAKINDA ICINE BI ARAMA MOTORUDA EKLENIR O ZAMAN KARNAVAALA DÖNER :)

Her başlangıcın bir sonu vardır..

ÜSTE KOYSUN KOSKACA Bİ REKLAM PARA MARA DERDİ KALMAZ

kesin 200 milyonu türk.

Nüfüsumuz o kadar olmasada, eminim! 200 milyon biziz.

işte bi yerde genç yaşta zeki olupta büyük işler başarmış olmakta yetmiyor. belli bir yerden sonra o konumu korumak için tecrübe gerekiyor. bunu da finans kurumlarının eline bırakmak zorunda kalıyorlar.

Daha ne isterler anlamam ..

facebook ta ne buluyolar anlamam bi ara video olayı güzeldi oda sıktı :D o kadar arkadaşım vardı facebook ta hiç biriyle sohbet ettiğimi hatırlamam kim ne zaman doğmuş ne fotoğraflar çekmiş kimin ilişkisi var kim evli kim nişanlı kim neye hayran kim hangi takımlı kim nereli kim nerede oturuyo bizene kardeşim :D.anca kız ayarlıyolar ordan burdan okeyden falan. "facebook hesabınız donduruldu umarım en kısa zamanda aramızda olursunuz" bekleyin gelirim bir daha :))

Yokolmaya mahkum!

bu yetmez 300 milyonu TÜRK

ardkadaş bizim zamanımızda ingilizce facebook vardı . şimdi bakıyorum benim küçük kardeşim emre girmiş abi facebook ta 3 tane kız ayarladım diyor arkadaş kimse facebook ta doğru düzgün iş yapmıyor ki girin bi bakın kız resimlerine yazılan yorumlar ile erkek resimlerine yazılan yorumlar arasında nasıl bi fark var :) kepo... mutlu haftalar diliyorum herkese

nerede bir beyinsiz var orada birbirini buluyor

bende sevmem böle seyleri ama bir bakayım dedim neymis bu diye...günde 10 saatten asağı takılmıyorum faceye :D
ne kadar eski arkadasım varsa buldum

çok zamandır konuşamadığım bir çok arkadaşımı bulduğum doğru ama çoğuğuyla neredeyse hiç konuşmuyorum

adamların bizi üzerimizden kazandığı parayı bir düşünecek bakın birde bize sayladığı faydaya bakın... gerçi pekte fayda da yok zaten zaman kaybı... ben facebook kullanıcılarına hesaplarını silmelerini arkadaşlarıyla gerçek ortamlarda sosyalleşmelerini öneriyorum.. sevgiler saygılar.

arayanin istegine bagli mevlasinida bulur belasinida hayirli seyler pesinde gezelim lutfen

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir