Artık Çin de Minecraft oynayabilecek!

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin, çok geç kalmış bir haberin mutluluğunu yaşıyor!

  • Levent Öztürk
Artık Çin de Minecraft oynayabilecek!

Minecraft Dünya genelinde vazgeçilmez bir oyun haline dönüşmüş olabilir ancak milyar dolarlık oyun, şimdiye kadar Dünya'nın en kalabalık ülkesinde yoktu. Minecraft'ın geliştiricisi Mojang'in geçtiğimiz gün yaptığı duyuruya göre ünlü oyun, en sonunda Çinli firma NetEase ile yapılan bir lisans anlaşması sayesinde Çin'e ulaşacak.

Bu kadar başarılı bir oyunun Çin'e ulaşmak için neden bu kadar yavaş davrandığı bilinmese de, oyunun Çin'de sunulmadan önce biraz değişmiş olacağı biliniyor. Henüz detaylar belli değil ama Minecraft'ın Çin sürümü, 14 platformda 70 milyonun üzerinde satılan orijinal sürümden farklı olacak.

NetEase, PC platformunun en büyük online oyunlarını Çinli oyunculara getirme konusunda tecrübeye sahip. Şirket daha önce de Blizzard Entertainment ile yaptığı anlaşma ile World of Warcraft, Hearthstone ve Starcraft II'yi ülkeye getirmişti.

Mojang, NetEase ile yaptığı anlaşmanın detaylarını açıklamış değil. Şimdilik sadece, Çinli oyuncuların PC sürümünü ve taşınabilir Minecraft: Pocket Edition'ı oynayabileceklerini biliyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çinliler bizim gibi değil, ya bizim istediğimizi yap yada dünyanın en büyüğüde olsan gelme diyorlar. Bir çok oyunda Almanca, portekizce dahil bir çok dil desteği var, Türkçe dil desteği yok. inşallah bizim şirketlerde devlette akıllanır.

@24 Mayıs 2016 08:48 Orijinal almayı alışkanlık haline getirirseniz, Türkçe çıkartırlar belki! Hem çalın hemde niye Türkçe çıkmıyor diye ağlayın, bu ne büyük tezat böyle!

Ne var bu Mine Craft`ta? Uyduruk grafiklere sahip basit bir oyun.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play