Trend Micro, e-posta şifreleme pazarında

Güvenli mesajlaşmada yeni bir adım: Trend Micro tanıttığı yeni ürünlerle e-posta şifreleme pazarında

Şifrelemede yeni bir teknoloji

Şifrelemede yeni bir teknoloji

Trend Micro, Ocak 2008'de Identum'u satın alma yoluyla sahip olduğu teknolojiyi temel alarak ilk e-posta şifreleme çözümünü IMHS ile bütünleştiriyor ve e-postalar için, barındırılan e-posta güvenlik süzgecinden geçirilen, kural tabanlı otomatik şifreleme sağlıyor. Ayrıca E-Posta Şifreleme İstemcisi 5.0 eklentisi ile e-posta yazılımlarının da bu teknolojiyi kullanabilmesini sağlıyor. Popüler e-posta istemcilerini destekleyen yazılım, en üst düzeyde güvenliğe ihtiyaç duyan profesyonel kullanıcılara e-posta gönderme-alma işlemleri için şifreleme olanağı tanıyor. Bu barındırılan ve istemci şifreleme çözümleri, belirli tür içerikler için kural tabanlı otomatik şifreleme ile belirli e-posta içeriklerinin korunmasını amaçlayan, kullanıcı tarafından belirlenen istemci tabanlı şifreleme dahil olmak üzere genel bir şifreleme çözümü elde etmek için birleştirilebiliyor.

Trend Micro e-posta şifreleme çözümü, temel yönetim sunucularının ve yönetimin oluşturduğu sıkıntıları bertaraf ederek temel yönetim için İnternet tabanlı ("in-the-cloud") şifreleme sağlıyor. "Kimlik Tabanlı Şifreleme"de sertifika kullanılmadığından, kullanıcılar PKI teknolojisinin baş belası olan sertifika yönetiminin neden olduğu olumsuzluklar ile karşılaşmıyorlar.

Konu hakkında bir açıklama yapan Trend Micro İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Punit Minocha görüşlerini şöyle ifade ediyor: "İşletmeler, genel yönetim giderlerini düşük tutarken gizliliğe önem veriyorlar ve yasal uygunluğu sağlamalarına yardımcı olan e-posta şifreleme çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Kullanıcılarımıza İnternet tabanlı temel yönetim işlevleriyle birleştirilen Kimlik Tabanlı Şifrelemenin sağladığı kullanım kolaylığı ve güvenlik yeteneklerini sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu ilk çözümümüzün, gelecekteki şifreleme ürün grubumuzun genişletilmesi açısından sağlam bir temel oluşturacağına inanıyoruz."

Trend Micro E-Posta Şifreleme İstemcisi, Microsoft Outlook ve Microsoft Outlook Express gibi popüler e-posta istemcilerini destekliyor. E-postalar, Trend Micro E-Posta Şifreleme İstemcisi ile şifrelenebiliyor veya mevcut şifreler çözülebiliyor, ya da alıcılar şifrelenen e-postaları dahili olarak görmek için isteğe bağlı, tarayıcı tabanlı 'download reader'dan yararlanabiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

gmailde böle bir atak yapsa ne iyi olur.

Trend Micro bir atağa kalktı bakalım. bu sıralar adını çok duymaya başladım. umarım pazara farklılık getirmeye devam eder.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Şifrelemede yeni bir teknoloji
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir