Artık GIF'ler DM Yoluyla da Gönderilebilecek

Hikaye'lere eklenebilen GIF'ler kullanıma sürüleli epey bir vakit geçmişti. Artık bu özellik, direkt mesajlaşmada da var.

  • Yavuz Alp Şimşek
Artık GIF'ler DM Yoluyla da Gönderilebilecek

Instagram, bu yılın başlarında, zaten mevcut olan Sticker seçeneğinin bir uzantısı olarak, GIF Stickers'ı hikayeler için kullanıma sunmuştu. Bu özellik, kullanıcıların hikayelerini hareketli resimlerle daha fazla özelleştirmesine imkan sunmuştu. Artık Instagram, kullanıcıların GIF'leri DM ile arkadaşlarına göndermelerine de izin verecek.

Facebook'a ait olan fotoğraf ve video paylaşım servisi, GIF'leri DM yoluyla arkadaşlarınızla mesajlaşırken sayısız görsel yolla kendinizi ifade etmenize yardımcı olmak için eklediğini duyurdu. Instagram için en son güncellemesiyle beraber, yeni GIF düğmesine dokunarak GIPHY tarafından desteklenen en son popüler GIF'leri arayabileceksiniz.

Sağlanan dev kütüphane içinden seçebileceğiniz çok fazla GIF mevcut. Ayrıca herhangi bir duruma uygun anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini yazarak belirli GIF'leri de arayabilirsiniz. Arkadaşlarınıza veya ailenize rastgele bir GIF göndermeyi düşünüyorsanız, arama çubuğuna yazdıktan sonra "rastgele" seçeneğine dokunmanızla birlikte aramanızla ilgili rastgele bir GIF gönderilecektir.

Instagram Direct için GIF'ler, uygulamanın en son güncellemesinin bir parçası olarak tüm Android ve iOS cihaz kullanıcılarının kullanımına açılacak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost