Artık iTunes'dan müzik alabileceğiz

Türkiye'deki Apple kullanıcılarının yıllardır mahrum kaldığı bu hizmet, sonunda bize de açıldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Artık iTunes'dan müzik alabileceğiz

Bugün Rusya'da düzenlenen bir iTunes medya etkinliğinin ardından gelen haberlere göre, artık Türkiye'de iTunes müzik mağazasından içerik satın almak artık mümkün. Türkiye ile beraber iTunes'dan mahrum kalan ülkeler arasında olan Rusya'nın da artık mağazadan müzik satın alabildiği iletiliyor.

iPhone Türkiye blog'una göre iPhone 5 üzerindeki iTunes uygulamasından müzik satın almak artık mümkün. Bu değişiklikle beraber iTunes'dan film satın almanın da mümkün olacağı iletiliyor. Rus Twitter kullanıcısı "iMaxim" ise iTunes'un Rusya'da iPad'de kullanılabildiğini, ancak şu an sadece "Top Charts," "Genius" ve "Purchased" kategorilerini görebildiğini söylüyor.

Apple, 2011'in sonunda iTunes mağazasını tüm Avrupa Birliği ülkelerine açmayı tamamlamıştı. Mağaza ABD'de ise yaklaşık 8 sene önce hizmet vermeye başlamıştı. Apple'ın web sitesine göre Güney Afrika da yakında iTunes'u kullanabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

ooooo. apple bomba gibi geliyor. googleın yapmak istemediğini yaptı. üstelik app storeda ücretler çoktan tlye çevrildi.

ne harika birşey ya! gerçekten yıllardır umut ediyodum. üstelik yurtdışından çok daha ucuza satın alınabiliyo istenilen müzik veya film! Teşekkürler apple. ve bi mağaza açmayı da planlıyomuş söylentilere göre..

iphone 3gs, ipad3, ipad2 ios6 da mevcut. Dün geceyarısı hizmete girdi. Gündüz itunes match' de sunuldu 39.99 TL' ye

TTNET Müzik neredeyse bedavaya yasal indirtiyorken, bu çok pahalı kalıyor. TT'den hiç hoşlanmadığım, hazzetmediğim halde, yine de bu konuda hakkını teslim etmek gerekiyor.

Müzik başı neredeyse bir dolar istiyorlar. İki dolara tcell müzikten 500 müzik alıyordum aveaya geçmeden. Aveanın müzik sistemi de pahalı sayılmaz tabi ama tcell hepsinden iyi.

aman ne büyük yenilik.

Yaaa işte böyle ısırılmış elmam benim bari diyorsun kan kaybediyorum steve'de öldü başsız kaldım bari türkleri.kaçırmayayım elimden.nede olsa bizden sazanı yok..............

ne büyük kayıptı türkiye için :))

Ben müzik indirdim. İlk başta inanamamıştım. Çok sinsice olmuş şans eseri haberim oldu. muhteşem bir durum, çok geç kalmış olsalar bile. :)

3 gün önce teknolojik marketlerde 25 lira 50 lira şeklinde itunes kartları satışa çıktı

Tek şarkı 0,89TL, Albüm 8,99TL. Artık şarkıları tek tek satın alabilirsiniz. Albümün fiyatı CD'lerin yarısı. ABD'den bile %30 daha ucuz. Aferin Apple.

çokta ucuz degil abartmayin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play